Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Vysokorychlostní trať - VRT

Mobilní verze webu

Hudebník Pierre přijel na Vysočinu vyučovat francouzštinu

Ilustrační foto
Podle Pierra Doazana, francouzského lektora nově působícího na krajských středních školách je čeština v mnohém těžší jazyk než čínština, ale žádný jazyk není tak složitý, aby se student nedomluvil. Konverzaci s rodilým mluvčím mají 18 hodin týdně ve svých rozvrzích studenti v Jihlavě, Třebíči, Havlíčkově Brodě, Velkém Meziříčí a nově také v Pelhřimově. „Jeho působení v České republice je výsledkem dlouhodobé spolupráce mezi Krajem Vysočina a partnerským regionem Champagne-Ardenne. Oba regiony se dělí o náklady spojené s jeho pobytem,“ uvedla Jana Fialová, radní Kraje Vysočina pro oblast školství.
 

 
 

Pierre Doazan pochází z Bordeaux a miluje tamní kuchyni a červené víno. Má už řadu zkušeností jako lektor francouzštiny v zahraničí. Původně studoval čínštinu a právě na pobytu v Číně získal první zkušenosti s výukou francouzštiny. Dva roky strávil v Anglii, půl roku v Indii. V Česku už působil půl roku ve Francouzské alianci v Plzni. „Vysočina se mi líbí a chci ji více poznat, mám k tomu dobrou příležitost protože, budu učit na různých místech. Chci se také dál učit češtinu, i když skloňování a časování češtiny je velmi těžké,“ hodnotí naši mateřštinu činorodý Pierre, který si během prvních týdnů na Vysočině stačil najít řadu nových přátel. Má v plánu se setkávat zájemci o francouzštinu ve francouzském klubu v Jihlavě, je aktivní muzikant, hraje na kytaru a na klavír a rád by se podílel na volnočasových hudebních projektech.

 

Spolupráce v oblasti výuky francouzského jazyka probíhá už šestým rokem a navazuje na další projekty v oblasti školství jako například možnost jednoletého studia českých středoškolských studentů ve Francii.

 

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 8.9.2014 / 8.9.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Vysokorychlostní trať - VRT

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze