Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Vysokorychlostní trať - VRT

Mobilní verze webu

Třebíčská nemocnice vyšetřuje neslyšící pomocí digitálního tlumočníka

Třebíčská nemocnice vyšetřuje neslyšící pomocí digitálního tlumočníka
Neslyšící se nemusí obávat v Nemocnici Třebíč problémů s komunikací. Bezproblémovou domluvu jim nově umožňuje online tlumočník. Zdravotnický personál při vyšetření sluchově handicapovaného klienta využívá tablet umožňující tlumočení ze znakové řeči do mluveného jazyka a obráceně.
 

 
 

„Službu zajišťuje společnost APPN, která zapůjčila tablet se speciálním programem,“ vysvětluje ředitelka nemocnice Eva Tomášová a dodává: „Po jednoduché registraci se daný lékař spojí s tlumočníkem, který zajistí překlad vyšetření.“ Tlumočník je přitom v dosahu 24 hodin denně a je tak možné jej využít i při akutních problémech nebo při noční pohotovosti. V případě, že se věnuje jinému pacientovi, dostane nový čekající informaci, za jak dlouho bude možné služby využít. Pacienty o této možnosti informuje samolepka na recepci i u vstupů  do jednotlivých budov v areálu nemocnice.  

 

Nemocnice Třebíč je zahrnuta do sítě 100 zdravotnických zařízení, která tuto službu nabízejí. První testování přitom bylo zahájeno v říjnu 2008. V loňském roce už tlumočníci pomohli ve více jak 25 tisících vyšetření.    

 

 

  • zpráva převzata od Nemocnice Třebíč, p.o.
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 4.9.2014 / 4.9.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Vysokorychlostní trať - VRT

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze