Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Zahraniční vztahy

Mobilní verze webu

Zemědělci diskutovali o aktuálních problémech v prvovýrobě a zemědělském klastru

Zemědělci diskutovali o aktuálních problémech v prvovýrobě a zemědělském klastru
Včera se v sídle Kraje Vysočina v Jihlavě uskutečnilo jednání o problematice zemědělského klastru. Cílem pracovního jednání bylo setkání zástupců ze zemědělské prvovýroby, kteří řeší strategické problémy v oblasti zemědělství v Kraji Vysočina. Mezi často diskutované téma patřilo mimo jiné téma voda-půda-eroze a mnoho dalších problémů. Záštitu nad tímto jednání převzal Zdeněk Chlád, radní Kraje Vysočina pro oblast životního prostředí a zemědělství.
 

 
 

Národní klastrová asociace uspořádala expertní workshop pod názvem „Zemědělský klastr Vysočina“. Toto jednání se uskutečnilo v rámci mezinárodního strategického projektu „Posílení inovací prostřednictvím nových klastrových koncepcí na podporu vynořujících se oborů a průřezových témat“.

 

Workshop navázal na IV. národní dialog ke klastrovým koncepcím, který se uskutečnil 12. 6. 2014 v Praze. Dále na Regionální dialog ke klastrovým koncepcím s tematickým zaměřením „Spolupráce a inovace pro udržitelné zemědělství“.

 

Celý workshop na krajském úřadu ukončil radní Kraje Vysočina Zdeněk Chlád slovy: „Koncept klastrů je velice zajímavý, ale bude záležet pouze na zemědělcích, zda se do tohoto projektu zapojí.“

 

 

  • Jitka Merunková, odbor životního prostředí a zemědělství
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: merunkova.j@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 4.9.2014 / 4.9.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Zahraniční vztahy

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze