Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Vysokorychlostní trať - VRT

Mobilní verze webu

Prezident Zemského sněmu Viktor Sigl navštívil Vysočinu

Prezident Zemského sněmu Viktor Sigl navštívil Vysočinu
Hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek přijal tento týden prezidenta Zemského sněmu Horního Rakouska Viktora Sigla. Hlavním důvodem pro pracovní setkání byla diskuze nad konkrétními oblastmi další spolupráce obou regionů nejen v Evropském regionu Dunaj – Vltava. Znalostní platforma, kterou v tomto uskupení řídí Kraj Vysočina – Trh práce a zaměstnanost, se bude v letech 2014 – 2020 zaměřovat především na oblasti spojené s vědou, výzkumem, inovacemi, spoluprací klastrů, vzděláváním, trhem práce a kvalifikací.
 

 
 

Hejtman Jiří Běhounek zopakoval, že Vysočina stále hledá aktivní partnery pro přípravu projektů ve vzdělávání, především ve výuce jazyků. Rakouská strana nabízí úzkou spolupráci strojírenských firem. V tomto ohledu jsou rakouské firmy otevřenější a vstřícnější, využívají sílu klastrů, společně se organizují a řeší dohromady stejné problémy. Podobnou spolupráci chtějí nabídnou i firmám z Vysočiny. „Naše strojírenské podniky jsou silně orientovány na expanzi, ale důsledně dbají na vysokou kvalifikaci a odpovídající vzdělání. Problémem spolupráce je jazyková bariéra. Proto výuku němčiny podporujeme,“ uvedl Viktor Sigl s tím, že dnes už ale není výjimkou, že i v Rakousku komunikují velké firmy pouze anglicky.

 

„Kraj Vysočina chce do budoucna být nápomocen při navazování vztahů na úrovni vysokého školství v obou regionech.  Už nyní jsou oslovováni partneři projektů z vysokých škol ve Vídni, hledáme vhodné kontakty na Dunajskou univerzitu v Kremži a rádi bychom více mluvili a rozvíjeli spolupráci na projektech ve specializovaném pracovišti Akademie věd ČR Centre of Excellence Telč, kde se věnují problematice klimatických a povětrnostních jevů a záchraně a zachování kulturního dědictví,“ doplnil Martin Hyský, radní Kraje Vysočina pro oblast regionálního rozvoje a územního plánování.

 

Prezidenta Zemského sněmu Viktora Sigla na Vysočinu doprovodila vedoucí kanceláře Evropského regionu Dunaj Vltava Romana Sadravetz. Společně si také prohlédli prostory Střední školy stavební Jihlava v Heleníně, kde byly prezentovány projekty realizované školou v posledních letech s důrazem na možnou navazující přeshraniční spolupráci.

 

Mühlviertel TV:

http://www.muehlviertel.tv/video/6702/europaregion-donau-moldau

 

Bezirksrundschau, strana 56:

http://www.meinbezirk.at/epaper/bezirksrundschau-braunau-ausgabe-372014-e16696.html

  • Více informací Iveta Fryšová, odbor regionálního rozvoje
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: frysova.i@kr-vysocina.cz
 

Setkání hejtmana s předsedou Zemského sněmu Horního Rakouska

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 3.9.2014 / 3.9.2014 | Zveřejnit od: 4.9.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Vysokorychlostní trať - VRT

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze