Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Vysokorychlostní trať - VRT

Mobilní verze webu

Hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek zahájil výstavu Hrady česko-rakouského pomezí

Hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek zahájil výstavu Hrady česko-rakouského pomezí
Čtvrt století po pádu „železné opony“ spojilo téma mapující historické příhraniční objekty sbírky Kraje Vysočina se sbírkami země Dolní Rakousko, Jihomoravského muzea ve Znojmě a Moravské galerie v Brně. Výstava Hrady česko-rakouského pomezí má přiblížit proměnlivou historii společného pomezí prostřednictvím maleb, akvarelů a grafik, na kterých se autoři soustředili na zachycení pevností, hradů, zřícenin, zámků a měst především v Podyjí a jeho okolí. „Je možné, že výstava zafunguje i jako impuls pro návštěvu u sousedů a možná během svého putování Podyjí objeví turisté nová inspirující a v přírodě umístěná díla – napadá mě například Kristkova podyjská glyptotéka,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek, který výstavu zahájil společně s Wolfgangem Sobotkou, náměstkem zemského hejtmana Dolního Rakouska.
 

 
 

Založení řady hradů představených na výstavě spadá do období od konce 11. století do první poloviny 13. století. Putování kulturní krajinou začíná u hradů Karlstein a Raabs, vedené přes moravské hrady Frejštejn, Bítov a Vranov nad Dyjí až na moravskou stranu k Landštejnu. Prostor na výstavě je věnován také městům Gmünd, Retz a Mikulov jako důležitým regionálním centrům.

 

Výstava Hrady česko-rakouského pomezí je v prostorách Oblastní galerie Vysočiny v Jihlavě, Masarykovo nám. 24 k vidění až do 19. října 2014.

 

 

Hrady česko-rakouského pomezí

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 3.9.2014 / 3.9.2014 | Zveřejnit od: 4.9.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Vysokorychlostní trať - VRT

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze