Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Vysokorychlostní trať - VRT

Mobilní verze webu

S Vysočinou do Evropy pošesté

S Vysočinou do Evropy pošesté
Kraj Vysočina vyhlašuje další ročník úspěšné vědomostní soutěže určené pro středoškoláky. Úkolem soutěžících je co nejlépe a nejrychleji odpovědět na řadu otázek zaměřených na geografii, historii, osobnosti a události našeho kraje spolu s využitím anglického jazyka a internetu. Soutěží se prostřednictvím webových stránek www.ourregion.cz. Tři nejúspěšnější řešitele odmění Kraj Vysočina čtrnáctidenním vzdělávacím kurzem anglického jazyka ve Velké Británii.
 

 
 

„Soutěž je otevřená pro všechny středoškoláky nad 15 let. Mohou se jí zúčastnit jak učni, tak studenti vzdělávající se na území našeho regionu. Podmínkou účasti v soutěži je registrace zájemců od 15. 9. 2014 na www.ourregion.cz. Vstupní údaje pro komunikaci v soutěži a podrobné informace obdrží přihlášení od pověřených pedagogů ve škole. První soutěžní kolo odstartuje 13. 10. 2014. Soutěží se prostřednictvím originální on-line aplikace na webových stránkách soutěže, která umožňuje odpovídat přímo na internetu. Věřím, že i v tomto ročníku budou střední školy aktivní a zprostředkují vstup do této výjimečné soutěže co největšímu počtu studentů a studentek“ informovala Jana Fialová, radní Kraje Vysočina pro oblast školství.

 

Soutěž je stejně jako u předchozích ročníků rozdělena na průběžnou a finálovou část. V průběžné části čeká soutěžící v období od října do ledna pět kol s různě náročnými sedmi otázkami. V každém kole budou dvě otázky zadány v anglickém jazyce a jedna z otázek může být bonusová. Bodována bude rovněž doba, kterou odpovídající potřebují na odeslání odpovědi. Třicítka nejúspěšnějších řešitelů postoupí do dvoukolového finále, které proběhne v březnu příštího roku. V prvním finálovém kole odpovídají finalisti formou testu na 20 otázek o Kraji Vysočina. Ve druhém kole představí deset nejlepších své originálně zpracované prezentace na téma „Čím je pro tebe náš kraj výjimečný?“. Zadání otázek, prezentace i vystoupení budou v anglickém jazyce. Kraj Vysočina odmění vítězný trojlístek dvoutýdenním jazykovým kurzem angličtiny na Britských ostrovech, kam odletí v průběhu letních prázdnin a pro každého, kdo se finálové části zúčastní, připravil spoustu hodnotných věcných dárků.  

 

 

  • Více informací: Eva Ampapová, odbor školství, mládeže a sportu
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    telefon: 564 602 945, e-mail: ampapova.e@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 3.9.2014 / 3.9.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Vysokorychlostní trať - VRT

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze