Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Vysokorychlostní trať - VRT

Mobilní verze webu

Houbařské žně na Vysočině. Funguje houbařská poradna

O víkendu se v Jihlavě uskuteční další výstava hub a opět funguje i houbařská poradna
Vlhké počasí posledních dní přeje růstu hub, o čemž vypovídá i množství houbařů v lesích po celém kraji. Díky bohaté úrodě se uskuteční v budově Muzea Vysočiny Jihlava na Masarykově náměstí v pořadí už pátá výstava hub připravená ve spolupráci s Mykologickým klubem Jihlava, ale nachystány jsou i další zajímavé aktivity. V pátek 5. září 2014 se koná v přednáškovém sále Muzea Vysočiny Jihlava přednáška Jiřího Burela s názvem Naše muchomůrky.
 

 
 

Hned následující den si budou moci příznivci lesa a hub ověřit své znalosti přímo v terénu, neboť na sobotní dopoledne je naplánována houbařská vycházka do lesů v okolí Velkého Špičáku spojená s odborným výkladem pana Burela k nalezeným houbám. Ve dnech 12. až 14. září 2014, ve kterých se bude konat výstava, proběhnou krátké prezentace hub pro školy, ale i houbařská poradna pro širokou veřejnost. Díky dlouhodobé spolupráci muzea s místním mykologickým klubem bude tato bezplatná poradna fungovat dále v měsících září a říjnu každé pondělí od 16 do 17 hodin v předsálí muzea. „Pokud vám nebude vyhovovat výše uvedený čas, je možné nechat čerstvou a neočištěnou houbu s kontaktními údaji na pokladně muzea v kterýkoliv jiný otevírací den,“ doplňuje Jana Komínová z krajského odboru kultury, památkové péče a cestovního ruchu.

 

Rovněž Muzeum Vysočiny Havlíčkův Brod připravuje na dny 17. až 19. září 2014 vlastní výstavu hub. Vášniví houbaři tak při návštěvě obou výstav mohou porovnat úlovky z okolí Jihlavy s těmi z Havlíčkobrodska.

 

  • Jana Komínová, odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu
    Krajský úřad Kraje Vysočina, Jihlava
    e-mail: tisk@kr-vysocina.cz

 

 

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 3.9.2014 / 3.9.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Vysokorychlostní trať - VRT

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze