Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Vysokorychlostní trať - VRT

Mobilní verze webu

Žáci se i v letošním roce proškolí v první pomoci

Žáci se i v letošním roce proškolí v první pomoci
Také v aktuálním školním roce 2014/2015 bude pokračovat projekt První pomoc do škol, který si klade za cíl poskytnout mladým lidem základní znalost v poskytování laické zdravotnické první pomoci. V loňském roce se do projektu přihlásilo 199 škol, uskutečnilo se 411 výukových kurzů a proškoleno bylo více než 9 tisíc žáků a studentů. „Pozitivní zpětná odezva od žáků, rodičů i pedagogů nás přesvědčuje, že výuka první pomoci ve školách má své opodstatnění. Pokud by se žáci dostali k nějaké mimořádné situaci, budou si vědět rady a svojí pomocí mohou třeba zachránit lidský život,“ uvedl hejtman Jiří Běhounek. V loňském roce se náklady na realizaci projektu První pomoc do škol přiblížily částce 1,8 milionu korun.
 

 
 

Výuka laické první pomoci je určena pro čtrnáctileté a sedmnáctileté studenty, přičemž nižší ročníky absolvují 10 vyučovacích hodin, pro starší studenty jsou v rámci výuky připraveny tři hodiny zaměřené například na kardiopulmonální resuscitaci nebo komunikaci s dispečerem zdravotnického operačního střediska. Odborné vedení kurzů zajišťují pracovníci Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina, další kvalifikovaní lektoři, studenti a pedagogové zdravotnických škol a část výuky je pod vedením hasičů věnována integrovanému záchrannému systému.

 

„Z hodnotících dotazníků vyplývá, že účastníci kurzu nejvíce oceňují praktické ukázky poskytování první pomoci, zejména procvičování resuscitace a dalších zdravotnických technik. Mladší žáci pak označují za nejatraktivnější část kurzu výuku záchranářů s výjezdovým vozidlem,“ doplnil hejtman Běhounek. Za uplynulých deset ročníků bylo v Kraji Vysočina proškoleno v první pomoci téměř 78 tisíc žáků.

 

 

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 2.9.2014 / 2.9.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Vysokorychlostní trať - VRT

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze