Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Vysokorychlostní trať - VRT

Mobilní verze webu

Kraj Vysočina chce mít v Humpolci Centrum odborného zemědělského vzdělávání

Ilustrační foto
Česká zemědělská akademie v Humpolci a Školní statek Humpolec by se v budoucnu měly stát společně prestižním vzdělávacím zařízením zařazeným do sítě tzv. Národního centra odborného zemědělského vzdělávání se zaměřením na obecné zemědělství. „Maximální úsilí jsme připraveni cílit na podporu rozvoje tohoto perspektivního oboru, který k našemu regionu patří a má zde tradici. Za posledních deset let se podařilo škole ukázkově provázat teoretickou výuku s praxí, funguje spolupráce se zemědělskými firmami a vysokými školami,“ uvedla radní Kraje Vysočina pro oblast školství Jana Fialová.
 

 
 

Česká zemědělská akademie Humpolec a Školní statek Humpolec začaly fungovat jako krajské centrum zemědělského vzdělávání už v roce 2005. Jako krajské příspěvkové organizace procházely postupně cílenou modernizací zatím za více než 131 miliónů korun. V současné době statek disponuje jedním z nejmodernějších kravínů v regionu, staví se nová porodna a ustájení koní. Školu každoročně opouští v průměru 150 studentů a učňů. Mnozí z nich maturují ve specifických chovatelských oborech zaměřených na koně nebo kynologie, stále větší zájem je mezi veřejností o ekologické zemědělství a ukázkové drobnochovy. „Výrazným specifikem školního statku je zpracovatelská výroba navazující na zemědělskou – statek využívá vlastní jatka, provozuje výrobu uzenin, připravuje se moderní zázemí pro zpracování mléko a v plánu je také výroba vlastních jogurtů. Učíme děti, že zemědělství funguje, pokud se dělá dobře,“ uvedl ředitel Školního statku Jan Mácha.

 

Počet absolventů České zemědělské akademie, Humpolec

2011/2012 – 195, z toho 103 v zemědělských oborech

2012/2013 – 143, z toho 90 v zemědělských oborech

2013/2014 – 145, z toho 95 v zemědělských oborech

Zdroj: Česká zemědělská akademie v Humpolci, střední škola

 

Centrum odborného zemědělského vzdělávání v Humpolci by mělo do budoucna sloužit žákům z celé republiky, využívat v rámci praktického vzdělávání nejmodernější techniku, čerpat evropské dotace a stále držet vysoký standard kvalitního vzdělávání. „Cílem naší dlouhodobé spolupráce se školním statkem je, aby již při nástupu do odborných praxí během studia i po jeho absolvování měli mladí lidé dostatek znalostí i praktických dovedností pro uplatnění v zemědělských podnicích,“ uzavírá  ředitel České zemědělské akademie Otakar Březina.  

 

  • Kamil Ubr, Iveta Fryšová, Eva Horná
    Krajský úřad Kraje Vysočina
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 2.9.2014 / 2.9.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Vysokorychlostní trať - VRT

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze