Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Kraj si oťukává nového zahraničního partnera – mohla by to být čínská provincie Hubei

Ilustrační foto
Čínského investiční fóra, které hostil ve dnech 28. -29. sprna 2014 Pražský hrad, se zúčastnili i přestavitelé Kraje Vysočina v čele s hejtmanem Jiřím Běhounkem spolu se zástupci firem, které mají na Vysočině své sídlo. Nebývale velká delegace čínských provincií i podnikatelské sféry je odrazem zlepšujících se česko-čínských vzájemných vztahů.
 

 
 

Program Čínského investičního fóra zahrnoval nejen panelové diskuze v oblastech jako je ochrana životního prostředí, vstup čínských firem na trhy zemí střední a východní Evropy či spolupráce v oblasti vzdělávání, kultury a cestovního ruchu, ale zejména bilaterální jednání politických delegací i podnikatelských subjektů. Představitelé Kraje Vysočina jednali s provinciemi Hubei a Liaoning. „Společné setkání se zástupci čínských provincií pro nás znamená základní stavební kámen pro započetí vzájemné spolupráce,“ myslí si hejtman Jiří Běhounek. Hejtman zároveň dodal, že tlumočil své pozvání pro guvernéry obou provincií do Kraje Vysočina.

 

Delegace zástupců provincie Hubei navštívila i Kraj Vysočina a prohlédla si  Zdravotnickou záchrannou službu Kraje Vysočina a moderní prostory emergency Nemocnice Jihlava. Pozornosti čínských businessmanů neunikla památka  UNESCO Telč a Třebíč, na letišti v Henčově si prohlédli  a vyzkoušeli ultralehká letadla, o která je na čínském trhu velký zájem. „Z našich bilaterálních jednání vzešlo mnoho společných témat a prostor pro vzájemnou spolupráci nejen v oblasti obchodu, ale i v kultuře a vzdělávání,“ uvedl náměstek hejtmana pro oblast dopravy a majetku Libor Joukl.

 

 

Spolupráce s provincií Hubei

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 2.9.2014 / 2.9.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze