Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Vysokorychlostní trať - VRT

Mobilní verze webu

Hejtman Jiří Běhounek přivítal prvňáčky na pelhřimovské základní škole

První školní den 2014/2015
Nový školní rok společně se žáky Základní školy Osvobození v Pelhřimově, jejich rodiči i prarodiči zahájil hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek a předseda Senátu Parlamentu České Republiky Milan Štěch. Už třetím rokem neodchází prvňáčci ze školy s prázdnou. Na celé Vysočině dostali žáci prvních ročníků modrý kufřík s užitečnými pomůckami do výuky i pro zvýšení bezpečnosti nejen při cestách do školy.
 

 
 

Dárek od Kraje Vysočina a dalších partnerů v podobě kufříku nazvaného Bezpečně do školy i do přírody v Pelhřimově hejtman předával novým žáčkům osobně. Ve všech ostatních základních školách na Vysočině ho prvňáci našli na svých lavicích nebo jim je předali členové Rady Kraje Vysočina. Kromě lékárničky, doplňků s reflexními prvky v něm děti najdou i řadu ve škole nepostradatelných pomůcek nebo pexeso s dopravní tématikou. Po vzoru Vysočiny se kufříky postupně rozšiřují i do ostatních krajů.

 

Marie Kružíková, radní Kraje Vysočina odstartovala letos první školní den netradičně v Užhorodě, hlavním městě partnerského regionu Zakarpatská oblast Ukrajiny. Na zdejší základní škole č. 3 se díky partnerské spolupráci vyučuje český jazyk. Do dvou prvních tříd zde usedlo 66 dětí. Krajská radní pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová odstartovala nový školní rok s prvňáčky na málotřídní základní škole ve Vyskytné u Jihlavy. Vysočina patří k regionům s nejvyšším počtem takto organizovaných škol.

 

Na střední školy v Kraji Vysočina letos nastoupilo do prvních ročníků téměř 5,5 tisíce nových studentů, včetně studentů víceletých gymnázií. Do lavic na základních školách pak přišlo více než 5,8 tisíce prvňáčků.

 

 
Zodpovídá: Ing. Radim Hošek
Vytvořeno / změněno: 2.9.2014 / 2.9.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Vysokorychlostní trať - VRT

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze