Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Stánek Kraje Vysočina na Země živitelce otevřel hejtman Jiří Běhounek

Stánek Kraje Vysočina na Země živitelce otevřel hejtman Jiří Běhounek
Hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek dnes dopoledne slavnostně otevřel stánek kraje na největším tuzemském agrosalonu Země živitelka v Českých Budějovicích. Až do úterý 2. září se může veřejnost seznámit s regionální produkcí potravinářských firem z našeho kraje. V letošním roce vévodí vysočinským komoditám mák a kmín. Níže přinášíme rozhovor s Jiřím Běhounkem, ve kterém prozrazuje své priority při nákupu regionálních potravin.
 

 
 

Hledáte i při běžných nákupech domácí produkty se značkami o regionálním původu?

Jiří Běhounek: "Nedám dopustit na místní pečivo – chléb, rohlíky a sladké pečivo, jejich původ je dnes většinou důležitým marketingovým nástrojem, na který jste viditelně upozorňováni reklamou.  Letos na Země živitelce děláme reklamu regionálnímu kmínu a máku. Umíte si vůbec představit běžné pečivo bez těchto ingrediencí? Mastné výrobky a maso se snažím nakupovat od prvovýrobců, kteří jsou zárukou čerstvosti, kvality a původu."

 

A co zelenina a ovoce? Chutná Vám ta vypěstovaná na polích Vysočiny?

Jiří Běhounek: "Nedovedu si představit, že bych koupil jiné brambory, než ty vypěstované na Vysočině. V tomto jsem velice důsledný a musím přiznat, že mi nevadí, když si s bramborou přinesu domů trochu té vysočinskou hlíny. Mohl bych být považován za chodící reklamu pro žluté brambory z Vysočiny, kudy chodím, tudy je chválím, stejně jako vysočinskou zeleninu."

 

Umíte si s regionálními potravinami poradit i v kuchyni?

Jiří Běhounek: "Jsem kuchař studené kuchyně. Troufnu si na obložené mísy, chlebíčky a pomazánky. Všechno ideální variance na spotřebu regionálních produktů."

 

 

Stánek Kraje Vysočina na Země živitelce otevřel hejtman Jiří Běhounek

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 28.8.2014 / 28.8.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2014 > Srpen

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze