Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Vysokorychlostní trať - VRT

Mobilní verze webu

Všichni prvňáčci na Vysočině dostanou od kraje „bezpečné“ kufříky s originálním komiksem

Všichni prvňáčci na Vysočině dostanou od kraje „bezpečné“ kufříky s originálním komiksem
Kraj Vysočina už nyní během prázdnin intenzivně připravuje pokračování projektu, který se váže k začátku školního roku v letošním roce s názvem „Bezpečně do školy i do přírody“. Díky němu dostanou všichni prvňáčci v regionu hned 1. září kufřík s výbavou nejen pro školní účely. Podle náměstka hejtmana Kraje Vysočina Libora Joukla má projekt „Bezpečně do školy“ děti především motivovat k bezpečnějšímu chování nejen při cestě do školy. „Kufřík, který od Kraje Vysočina všichni prvňáčci letos dostanou nabídne nejen základní školní pomůcky, ale nově včetně prvního čtení, také předměty s bezpečnostními prvky. Jako bonus od Kraje Vysočina bude do kufříku přidána také cyklistická lékárnička,“ uvedl Libor Joukl s tím, že letošní kufřík má pomoci nejen zvýšit bezpečnost při cestě do školy, ale i při pohybu v přírodě.
 

 
 

Do prvních tříd v novém školním roce 2013/2014 zasedne na Vysočině více než 5800 prvňáčků. Pro každého z nich je připraven zdarma kufřík s mnoha bezpečnostními prvky, svačinovým boxem a něco do něj, pomůckami pro vyučování a jedním originálním volnočasovým dárkem, který Kraj Vysočina připravil ve spolupráci s Petrem Koplem, jihlavským komiksovým autorem a opakovaným držitelem ceny Fabula rasa. „Výsledkem spolupráce Kraje Vysočina a Petra Kopla je originální komiksový příběh maskota sportovních aktivit kraje „ZAJÍCE“, který provede malé školáky nabídkou volnočasových aktivit pro děti v našem regionu. Součástí komiksu je také hra včetně úsměvného a zábavného hracího plánu, který nepostrádá upozornění na zajímavosti v kraji,“ popsala novinku z krajské edice Jana Fialová, radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu.

 

Projekt Bezpečně do školy i ze školy doprovází vysočinské prvňáčky do škol už třetím rokem. Za jeho realizací stojí nejen Kraj Vysočina, ale i další firmy např. ČEZ, a.s., NET4GAS a další. Například společnost Asekol prvňáčky překvapila oblíbeným boxem na svačinu s motivem spráívné recyklace. 

 

  • Jitka Svatošová, oddělení tiskové
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: tisk@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 26.8.2014 / 26.8.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Vysokorychlostní trať - VRT

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze