Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Pokračování modernizace silničního spojení Jihlavy a Třebíče

Pokračování modernizace silničního spojení Jihlavy a Třebíče
Dnes budou zahájeny stavební práce na modernizaci průtahu obcí Zašovice na silnici II/405 mezi Jihlavou a Třebíčí. Na investici s rozpočtem téměř 23 mil. Kč kraj požádal o finanční podporu z Regionálního operačního programu NUTS 2 Jihovýchod. „Už dnes jsou v terénu geodeti, kteří zaměřují a vytyčují stavbu, tak aby bylo vše připraveno na další fáze modernizace. V rámci plánovaných prací bude srovnána šířka vozovky, zajištěno její odvodnění a upraveny autobusové zastávky,“ uvedl Libor Joukl, náměstek hejtmana pro oblast dopravy a silničního hospodářství.
 

 
 

Modernizovaný úsek v délce 1,261 km je součástí širšího konceptu postupné přestavby celého silničního tahu mezi oběma regionálními centry. Stavebně-technický stav silnice II/405 v průtahu obcí Zašovice je dlouhodobě nevyhovující a její parametry neodpovídají současným dopravním požadavkům na bezpečný a plynulý provoz. Stavební práce si vyžádají úplnou uzavírku do konce října 2014. Objízdná trasa pro osobní dopravu povede přes Brtnici – Heraltice – Okříšky, pro tranzitní dopravu pak po silnici I/38 (směr z Jihlavy)
a po silnici II/410 (směr z Třebíče).

 

Projekt II/405 Zašovice - průtah navazuje na již dokončené úseky komunikace II/405: Brtnice – Zašovice (2008 – 2009), Příseka – Brtnice (2009 – 2010) a Zašovice – Okříšky (2013 – 2014). V roce 2015 bude následovat vybudování obchvatu Příseky. Realizace všech uvedených projektů byla podpořena z Regionálního operačního programu NUTS 2 Jihovýchod.

 

  • Radek Handa, odbor dopravy a silničního hospodářství
    Krajský úřadd Kraje Vysočina
    e-mail: handa.r@kr-vysocina.cz

 

 

Pokračování modernizace silničního spojení Jihlavy a Třebíče

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 25.8.2014 / 25.8.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2014 > Srpen

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze