Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Vysokorychlostní trať - VRT

Mobilní verze webu

Ladislav Svoboda ze Štěměch oslavil 100. narozeniny

Ladislav Svoboda ze Štěměch oslavil 100. narozeniny
Kulaté 100. narozeniny oslavil v pátek 15. srpna pan Ladislav Svoboda ze Štěměch na Třebíčsku. V tento den uspořádala jeho rodina velkou oslavu v tamějším kulturním domě. Mezi gratulanty nechyběla starostka obce Marie Báňová a zástupci Kraje Vysočina. Své přání adresoval oslavenci také krajský radní pro sociální oblast Petr Krčál.
 

 
 

Ladislav Svoboda je štěměšský rodák a v obci s krátkými přestávkami prožil celý svůj život. Dnes tu žije společně se svojí dcerou. Celkem má 5 dětí. „Jméno pana Svoboda je v obci pojem,“ přibližuje dlouholetá starostka Marie Báňová.  Oslavenec se totiž v mnohém zasloužil o její rozvoj. „Po celý svůj život se aktivně podílel na chodu obce. Ať už jako předseda nebo poslanec národního výboru či jako předseda sboru pro občanské záležitosti. Kdo ve Štěměchách něco budoval, radil se s panem Svobodou,“ doplňuje Báňová.

 

Během svého mládí se pan Svoboda vyučil ševcem. Po vyučení pracoval v třebíčských závodech. Následovala nabídka zaměstnání v štěměšském kamenolomu. Dlouhá léta pak zastával pozici vedoucího stavební skupiny. Jeho dílem byla například stavba KD, kam se v pátek sjela početná skupina gratulantů.

 

Právě fyzické práci, ale také zdravému životnímu stylu a optimistickému pohledu na svět vděčí dle svých slov pan Svoboda za to, v jaké kondici mohl oslavit 100. narozeniny.

 

Oslavenec se dodnes těší dobrému zdraví. Pohybuje se bez pomoci, dobře slyší a zajímá se o svět kolem sebe. Vedle rodné vísky a rodiny je jeho srdeční záležitostí fotbal.

 

 

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 19.8.2014 / 19.8.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Vysokorychlostní trať - VRT

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze