Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Konference zaostřená na rodinu

Konference zaostřená na rodinu
Za účasti ministryně práce a sociálních věcí Michaely Marksové se ve dnech 18. – 19. září 2014 uskuteční na Zámku Valeč závěrečná konference projektu „Rovnost na Vysočině v kontextu tvorby koncepce rodinné politiky kraje“. Její program vychází vstříc načerpaným zkušenostem z praktického zavádění rodinné politiky v kraji. „Projekt potvrdil, že řada rodin v kraji se potýká s problémy, které samy nezvládnou. Jde především o otázky nezaměstnanosti a chudoby,“ říká radní Kraje Vysočina pro sociální oblast Petr Krčál.
 

 
 

Vedle těchto problémů se konference zaměří také na témata vyhlášená Organizací spojených národů u příležitosti 20. výročí Mezinárodního roku rodiny. Jsou jimi slaďování pracovního a rodinného života, mezigenerační solidarita či sociální vyloučení. Vedle českých kapacit budou na konferenci přednášet i zahraniční odborníci z Francie a ze Slovenska.

 

Účastníci konference se budou moci zapojovat do panelových diskusí, které tvoří podstatnou část programu. Připraven je také atraktivní doprovodný program. Organizátoři také pamatovali na dostatečný prostor pro sdílení informací mezi účastníky akce.

 

Pro zájemce je účast na konferenci, včetně stravování a doprovodného programu, zcela zdarma. Platí se pouze doprava a ubytování. Na místě účastníci obdrží řadu tištěných materiálů. Půjde o výstupy projektu, které obsahují řadu konkrétních nástrojů a námětů pro systémové zavádění rodinné politiky.

 

„Zveme všechny, jimž není problematika rodin Kraje Vysočina lhostejná,“ dodává krajský koordinátor projektu Petr Švanda.

 

Podrobný program a přihlášku najdete na:

http://www.kr-vysocina.cz/zaverecna-konference/ds-302811/archiv=0&p1=63747.

Více o projektu na:

http://www.kr-vysocina.cz/projekt-rovnost-sanci-na-vysocine/ds-302188/p1=63747

 

 

  • Petr Švanda, odbor sociálních věcí
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    tel.: 724 650 288, e-mail: svanda@kr-vysocina.cz

 

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 15.8.2014 / 15.8.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2014 > Srpen

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze