Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Zahraniční vztahy

Mobilní verze webu

Martin Hyský: Semafory nenahradí ohleduplnost a pozornost řidičů

Martin Hyský: Semafory nenahradí ohleduplnost a pozornost řidičů
Provoz na jedné z dopravně nejzatíženějších křižovatek v regionu – křižovatka komunikací I/38, III/3525 a místní komunikace směr Červený Kříž, známá také jako křižovatka u Tří Věžiček - je počínaje dneškem řízen světelnou signalizací. Stavební úpravy silničního tahu Jihlava – Havlíčkův Brod – Kolín v úseku průmyslové zóny Jihlava – Střítež fakticky představovaly nejen osazení semaforů ve všech čtyřech směrech, ale také vybudování jednostranného chodníku, mírné rozšíření oblouků v odbočení na Střítež, a to vše doplněno novým dopravním značením. Na investici za téměř osm miliónů korun se sdružily prostředky Kraje Vysočina, města Jihlavy, obce Střítež a společnosti LCJ, s.ro. Jihlava.
 

 
 

„Dva milióny korun Kraj Vysočina poskytl darem realizátorovi projektu. Důvodem byl i náš zájem posunout problematiku zvýšení bezpečnosti silničního provozu v této lokalitě. Na druhou stranu ani sebeinteligentnější semafory nenahradí ohleduplnost a pozornost řidičů nejen na tomto frekventovaném úseku,“ upozornil Martin Hyský, radní Kraje Vysočina pro oblast regionálního rozvoje, který problematiku enormního zatížení křižovatek vlivem rychlého rozvoje průmyslových zón v jejich okolí dlouhodobě sleduje.

 

Semafory umístěné na křižovatce u Tří Věžiček u sjezdu z dálnice D1 směr na Havlíčkův Brod budou fungovat v režimu speciálně upravených intervalů reagujících na hustotu provozu. Podle Hany Strnadové z krajského odboru dopravy a silničního hospodářství by jejich nastavení mělo předejít jak kolonám omezujícím sjezd z dálnice, tak přiměřeně respektovat dopravní zatížení silnic nižších tříd s možností najetí na hlavní silnici. Provozovatelem nové dopravní signalizace bude do budoucna město Jihlava, které investici podpořilo čtyřmi milióny korun. „Jsme velmi rádi, že se podařilo najít řešení tohoto frekventovaného místa, a že se podařilo dotáhnout jej až k uskutečnění. Je to významný příspěvek pro zvýšení bezpečnosti a plynulosti provozu,“ uvedl Josef Kodet, náměstek jihlavského primátora pro oblast dopravy.

 

Osazení křižovatky I/38, III/3525 a místní komunikace směr Červený Kříž světelnou signalizací má vyřešit aktuální problém dopravního zatížení okrajové části krajského města Jihlava, za kterým stojí rychlý rozvoj průmyslové zóny Střítež. V průběhu minulých let bylo dopravními experty i vlastníky komunikací zvažováno několik variant řešení, od 11. srna 2014 si budou řidiči zvykat na trojici barevných světel.

 

 

Martin Hyský: Semafory nenahradí ohleduplnost a pozornost řidičů

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 11.8.2014 / 11.8.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Zahraniční vztahy

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze