Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Mladá univerzita Waldviertel: prázdninové dobrodružství pro české a rakouské děti

Mladá univerzita Waldviertel: prázdninové dobrodružství pro české a rakouské děti
Mladá univerzita Waldviertel se včera přehoupla do své druhé poloviny. A jako každý rok připravil pro účastníky středeční program Kraj Vysočina. Z univerzitního kampusu v Raabsu se přes 100 dětí ve věku 11-14 let vydalo do historické Telče, aby zde strávily den plný poznání i zábavy. „Zájem o Mladou univerzitu mezi dětmi i jejich rodiči roste, letos se do prázdninového kempu přihlásilo 140 rakouských a českých dětí, což je zatím nejvíce ze všech dosavadních ročníků Junge Uni,“ řekl Ladislav Seidl, vedoucí oddělení vnějších vztahů Krajského úřadu Kraje Vysočina.
 

 
 

Letošní v pořadí už šestý ročník Mladé univerzity byl zaměřen na dobu renesance, dílo Leonarda da Vinciho, objevné vynálezy i pokroky ve studiu přírodních věd. Na programu třetího dne letního kempu byla nejen řada přednášek, ale odpoledne si děti mohly vyzkoušet práci profesionálního fotografa a prostřednictvím objektivu hledat zajímavé detaily Telče, seznámit se s působením jezuitů ve městě a namíchat si vlastní bylinnou sůl, nahlédnout do zákulisí renesanční hudby s Matějem Kolářem nebo se projít divokou přírodou k vrchu Špičák u Třeště. Některé děti si vybraly cestu do Brtnice do rodného domu světoznámého světového architekta a designera Josefa Hoffmanna.

 

Ředitelka Národního památkového ústavu v Telči Martina Veselá se ve své přednášce vrátila do časů Rudolfa II., kdy císařský dvůr v Praze byl plný alchymistů, badatelů a snílků, kteří toužili nalézt kámen mudrců. Josef Zetěk z obecně prospěšné společnosti Chaloupky přiblížil dětem svět živé přírody a Jaroslav Valach z Centra excelence v Telči ukázal, že to, co vidíme kolem sebe, nemusí být vždy pravda a naše vnímání ovlivňují nejrůznější optické klamy a iluze.

 

Prázdninový kemp Mladá univerzita v pátek slavnostně zakončí Akademická slavnost v Raabsu an der Thaya, které se mohou zúčastnit i rodiče a příbuzní dětí, pro které je připravený pestrý program spojený s udělováním diplomů potvrzujících absolvování letošní Mladé univerzity Waldviertel. A už nyní pracují pořadatelé na Junge Uni 2015, která by se měla v Raabsu i na Vysočině uskutečnit od 3. do 7. srpna 2015.

 

 

 

Mladá univerzita Waldviertel: prázdninové dobrodružství pro české a rakouské děti

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 7.8.2014 / 7.8.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze