Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Vysokorychlostní trať - VRT

Mobilní verze webu

O víkendu začíná další ročník hudebního festivalu Petra Dvorského v Jaroměřicích nad Rokytnou

O víkendu začíná další ročník hudebního festivalu Petra Dvorského v Jaroměřicích nad Rokytnou
Mezinárodní hudební festival Petra Dvorského v Jaroměřicích nad Rokytnou zahajuje letos už 16. sezónu. Od 2. do 16. srpna se příznivci klasické hudby i populární hudby v netradičním aranžmá mohou těšit na celou řadu zajímavých koncertů a hudebních recitálů. Hvězdami zahajovacího koncertu v zámecké zahradě jaroměřického zámku jsou pro tento rok americká sopranistka Adina Aaron a mongolský barytonista Amartuvshin, které doprovodí Moravská filharmonie Olomouc pod vedením italského dirigenta Sebastiana Rolliho. Kraj Vysočina podpořil konání festivalu částkou 550 tisíc korun.
 

 
 

Kulisu letošním hudebním produkcím vytvoří už tradičně zámecká zahrada, Sál předků i chrám sv. Markéty v Jaroměřicích nad Rokytnou, Večer českých písní a akustický koncert Anety Langerové je umístěn do prostor nedávno opraveného zámku ve Valči u Hrotovic a na Martu Kubišovou se mohou návštěvníci těšit v pátek 15. srpna na nádvoří Dalešického pivovaru. Organizátoři zvou pro tento rok také na recitál Lucie Bílé za klavírního doprovodu Petra Maláska, na spirituály a gospely Spirituál kvintetu nebo na recitál pěvce Richarda Nováka a klavíristy Karla Košárka. Celý festival zakončí 16. srpna úryvky z Prodané nevěsty, Rusalky, Její pastorkyně a Příhod lišky Bystroušky v podání třech slovenských pěvců.

 

Více informací o festivalu i podrobný program je k dispozici na http://www.arskoncert.cz/mhfpd/cz/informace.asphttp://www.arskoncert.cz/mhfpd/cz/informace.asp 

 

 

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 30.7.2014 / 30.7.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Vysokorychlostní trať - VRT

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze