Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Ředitel Krajského úřadu Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Běloruské děti se opět vrátily na Vysočinu

Běloruské děti se opět vrátily na Vysočinu
Desetidenní pobyt v areálu dětského tábora v Kletečné na Pelhřimovsku zpestřil prázdniny dětí z Gomelské oblasti Běloruska. V návaznosti na dlouholetou spolupráci výrobců zemědělské techniky Agrostroj a Gomselmaš každoročně na Vysočinu za přírodou, památkami i za koupáním a pohybem přijíždí skupina čtyřiceti dětí ve věku 10 – 16 let.
 

 
 

Mezinárodní přátelské vazby z dřívější oficiální spolupráce pomohly zachovat tuto tradici. Organizátoři v rámci svého volného času zabezpečují pro skupinu dětí pobyt a připravují poutavý program. Tuto aktivitu oceňuje i hejtman Jiří Běhounek, který přijel přímo do tábora hosty z Běloruska přivítat. „Tyto pravidelné návštěvy našich východoevropských hostů jsou typickou ukázkou, jak pro jakoukoliv fungující spolupráci je důležité její naplnění konkrétními aktivitami, za kterými stojí řada pracovitých lidí s podobnými zájmy a cíli. Rád bych všem takto činným z nejrůznějších oblastí poděkoval, protože jsou základem živých meziregionálních partnerství,“ sdělil hejtman Běhounek. Spolupráce a přátelství českých a běloruských organizátorů sahá do sedmdesátých let. Partnerství významně posílilo po roce 1986, kdy Gomelská oblast Běloruska a samotné město Gomel bylo výrazně zasaženo havárií jaderné elektrárny Černobyl. Na ozdravné pobyty v minulosti jezdily i skupiny dospělých.

 

Kraj Vysočina v současné době diskutuje otázku možné spolupráce s Běloruskem, což oceňuje i řada společností z Vysočiny, které se na běloruském trhu již pohybují, nebo pro ně představuje zajímavou podnikatelskou příležitost. Otvírá se i možnost zapojení se do programu Východní partnerství, což je iniciativa Evropské unie určená k posílení těsnější spolupráce se státy východní Evropy.

 

 

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 29.7.2014 / 29.7.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Ředitel Krajského úřadu > Aktuální téma

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze