Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Ředitel Krajského úřadu Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Kraj podpoří konání talentové soutěže pro lidi s postižením

Kraj podpoří konání talentové soutěže pro lidi s postižením
Částkou třicet tisíc korun podpoří Kraj Vysočina pořádání 5. ročníku celostátní soutěže Nad oblaky aneb Každý může být hvězdou. Pěvecká a výtvarná soutěž je určena handicapovaným talentům. „Jde o významnou akci, která se koná pod záštitou Asociace krajů ČR a oslovuje zmíněnou cílovou skupinu napříč celou republikou,“ říká radní Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí Petr Krčál. Stejně jako v uplynulých letech se finále soutěže uskuteční v Olomouci. Organizátorem soutěžního festivalu je obecně prospěšná společnost ProMancus.
 

 
 

Soutěže se účastní lidé s pohybovým, smyslovým či mentálním postižením, kteří mají muzikální cítění a rádi zpívají, a to v kategoriích zpěvák/zpěvačka, skupina nebo sbor. Rovnocennou součástí pěvecké části festivalu je také výtvarná přehlídka.  

„Specifikem našeho festivalu je jeho pojetí. Dáváme šanci i těm, kteří jednou neuspěli, ale pracovali na sobě, aby za rok předvedli pěkný výkon. Na jednotlivé výkony dohlíží vlídná odborná porota, složená z předních osobností, která odmění každého účinkujícího,“ vysvětlila ředitelka soutěže Simona Součková. 

K pravidelným účastníkům festivalu se řadí také zástupci Kraje Vysočina. V uplynulých letech tu vystupovali klienti Ústavů sociální péče v Černovicích a Křižanově. Černovičtí si v minulém roce odnesli jednu z cen ve výtvarné soutěži.

Letošní finálový koncert nejlepších zpěváků a vernisáž výtvarných děl se uskuteční ve čtvrtek 2. října 2014 v Divadle na Šantovce v Olomouci.

 

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 25.7.2014 / 25.7.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Ředitel Krajského úřadu > Aktuální téma

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze