Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Kraj zahajuje stavbu nového bydlení pro klienty Domova Jeřabina Těchobuz

Domov Jeřabina
Dva nové domky pro dvanáct nájemníků vyrostou do roka v okrajové části Humpolce. Nový domov zde najdou klienti Domova Jeřabina. Místo pro stavbu v okrajové části Humpolce bylo dnes slavnostně označeno položeným základním kamenem a symbolickým založením podpůrné zdi ze speciálních adresných cihel. V rámci projektu Transformace ústavů sociální péče bude pro Domov Jeřabina vybudováno v pěti vybraných městech okresu Pelhřimov celkem deset speciálních obytných domků a dvě budovy administrativní a terapeutické, které do konce roku 2015 postupně začne využívat sedm desítek současných klientů.
 

 
 

Základní kámen pro nové bydlení pořizované Krajem Vysočina v rámci projektu Transformace Ústavu sociální péče Těchobuz II (dále jen Domov Jeřabina) byl v Humpolci položen 18. července 2014. V lokalitě Čejovská v blízkosti Dusilovského rybníka do konce května příštího roku vyrostou hned dva domky v hodnotě více než 12 miliónů korun. V samostatných domácnostech zde najde nový domov první dvanáctka klientů, kteří budou postupně integrováni do běžného života města. V rámci transformace Domova Jeřabina budou další dvě domácnosti pro bydlení a zázemí pro denní programy postaveny v Počátkách, stejný počet domácností vznikne také v Cetorazi. Jedna obytná stavba se chystá v Novém Rychnově. V Pelhřimově kromě tří objektů pro bydlení počítá Kraj Vysočina s vybudováním denního stacionáře a sídla vedení transformovaného Domova Jeřabina, v Horní cerekvi bude nově postaveno 2x bydlení a budova terapie. Transformace ÚSPMP Těchobuz bude kompletně dokončena na podzim roku 2015. „Po dokončení transformace ÚSPMP Těchobuz předpokládáme postupné opuštění objektu zámku v Těchobuzi. O jeho dalším využití zatím není rozhodnuto,“ uvedl radní Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí Petr Krčál.

 

Proces transformace sociálních služeb nastartoval Kraj Vysočina v roce 2007. Týká se tří krajských sociálních ústavů. Vedle ÚSPMP Těchobuz jde dále o ÚSP Jinošov, pro které kraj vybuduje 11 domků pro bydlení a ÚSP Křižanov, kde kraj připravuje 9 objektů. Celkem čeká stěhování více než dvě stovky klientů. Definitivní tečku za investičními aktivitami transformace v rámci právě probíhajícího programovacího období plánuje Kraj Vysočina udělat do konce  roku 2015.

 

Projekt je spolufinancován z prostředků Evropské unie, Evropského fondu pro regionální rozvoj a z rozpočtu Kraje Vysočina.

 

 

 

Kraj zahajuje stavbu nového bydlení pro klienty Domova Jeřabina Těchobuz

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 18.7.2014 / 18.7.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina > Samospráva

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze