Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Ředitel Krajského úřadu Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

V sídle kraje je k vidění výstava Česko mýma očima

V sídle kraje je k vidění výstava Česko mýma očima
Jak vidí naše děti a mládež svět kolem sebe? Čeho si mladí lidé váží a co chápou jako české „nej“? Na tyto otázky odpovídá výstava „Česko mýma očima“, kterou můžete do 31. července 2014 navštívit vždy od pondělí do pátku od 8 do 17 hodin v sídle budově B Krajského úřadu Kraje Vysočina v Jihlavě. Autory a hlavními tvůrci výstavy jsou talentované děti a mládež z celé České republiky.
 

 
 

Výstava je tvořena finálovými pracemi stejnojmenné celostátní výtvarné soutěže, věnované ve třech věkových kategoriích zobrazení těchto témat:

1) portrét české osobnosti  /do 18 let/  -  přízemí budovy krajského úřadu

2) místo v České republice  /do 15 let/ - druhé podlaží budovy krajského úřadu

3) postava z české pohádky /do 12 let/ - první podlaží budovy krajského úřadu

 

Soutěže se zúčastnilo celkem 7 215 soutěžních příspěvků mladých výtvarníků, tvořících nejrůznějšími kreativními technikami. Kromě kresby, malby, grafiky, koláží byly přihlášeny také prostorové objekty a keramika, soutěžili jednotlivci, žáci a studenti základních škol, základních uměleckých škol, školních družin i volnočasových organizací. Zúčastnily se i děti z dětských domovů a léčeben dlouhodobě nemocných. Celkem se zapojilo 535 vzdělávacích institucí, 66 děl bylo vytvořeno většími školními kolektivy.

 

Mladí lidé získali prostřednictvím účasti v projektu možnost představit veřejnosti svoji zemi, její specifika a jedinečnost, a to v úhlu svého pohledu – jak stojí v názvu – svýma očima.

První ročník soutěže se stal co do počtu účastníků, zájmu garantů i veřejnosti pro organizátory dokladem úspěchu, stejně jako závazkem.  Zájem naší mládeže, to je jasně formulovaná věta: „Tady jsme doma, jsme tu rádi a chceme, aby naši přátelé v České republice i v zahraničí poznali nás i krásy naší země.“

 

více informací:

Kulturní mosty o.s., www.kulturnimosty.cz,kulturnimosty@seznam.cz, +420 739 644 307

 

 

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 11.7.2014 / 11.7.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Ředitel Krajského úřadu > Aktuální téma

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze