Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Vysokorychlostní trať - VRT

Mobilní verze webu

Setkání zástupců seniorských organizací ve Velkém Meziříčí

Setkání zástupců seniorských organizací ve Velkém Meziříčí
Zástupci regionálních seniorských organizací se v závěru minulého týdne sešli ve Velkém Meziříčí. Do tamějšího Domova pro seniory zavítali na pozvání radního Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí a prorodinné politiky Petra Krčála. „Se zástupci seniorských organizací jsme v úzkém kontaktu. Setkání v zařízení, kde se pravidelně konají kurzy Univerzity třetího věku, bylo společným nápadem,“ poznamenal radní Krčál. Vzájemná diskuze se týkala především aktuálních záležitostí ze sociální oblasti.
 

 
 

Představeno bylo téma přechodu financování sociálních služeb na kraje, jenž se uskuteční v příštím roce. Zmíněny byly také novinky naplánované pro letošek. Jde o konání Letní školy pro seniory, letní mezigenerační tour Kraje Vysočina či blížící se termín spuštění kontaktního místa pro seniory v centru Jihlavy. „Takzvaný Senior point bude na Komenského ulici otevřen na přelomu září a října,“ uvedla vedoucí krajského odboru sociálních věcí Věra Švarcová.

 

V rámci setkání byla pro zástupce seniorských organizací připravena také přednáška lektora Univerzity třetího věku Milana Klapetka. Návštěva zahrnovala i prohlídku zařízení, vyčleněn byl také prostor pro jednání zástupců jednotlivých organizací. Své zastoupení tu měly všechny okresy kraje. „Ceníme si spolupráce s Krajem Vysočina, přičemž jsme rádi, že nejsme přehlíženým partnerem,“ řekla předsedkyně Krajské rady seniorů Pavla Radová.

 

 

 

Setkání zástupců seniorských organizací ve Velkém Meziříčí

Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 7.7.2014 / 7.7.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Vysokorychlostní trať - VRT

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies