Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Vysokorychlostní trať - VRT

Mobilní verze webu

Začalo Novoměstské Slunohraní

Začalo Novoměstské Slunohraní
Dnes ráno byl na nádvoří Horácké galerie v Novém Městě na Moravě zahájen pátý ročník letní dílny komorní hudby Novoměstské Slunohraní. Hlavním magnetem, který muzikanty na tuto akci přitahuje, je světoznámé Janáčkovo kvarteto, které zde působí jako lektorský tým a předává, během speciálních kvartetních lekcí, účastníkům kurzu své cenné zkušenosti. Letos se na hudební kurz přihlásilo celkem 30 amatérských hráčů na smyčcové nástroje. Pravidelně přijíždějí do Nového Města na Moravě muzikanti z celé ČR a Slovenska, letos přiletěli také nadšení zájemci z Mexika a Texasu.
 

 
 

Hudebníci vytvořili také Letní orchestr, který už v předvečer akce intenzivně zkoušel pod vedením dirigenta Richarda Kružíka svůj program pro páteční koncert. Součástí Slunohraní je každoročně i série tří koncertů pro veřejnost, která začne ve středu.

Hudební dílnu zahájil ředitel Horácké galerie Josef Chalupa, který všechny účastníky přivítal v tomto krásném, inspirativním prostředí. Hlavní organizátorka akce, Vlasta Piskačová pak představila organizační tým a uvedla Janáčkovo kvarteto, které otevřelo tento hudební maraton krátkým vystoupením.

 

Novoměstské Slunohraní je svým zaměřením na amatérské hudebníky všech věkových kategorií ojedinělou hudebně-vzdělávací akcí a pro muzikanty představuje výjimečnou příležitost, jak strávit celkem pět dní ve společnosti hudebních profesionálů a získávat od nich cenné rady formou aktivních lekcí.

 

Série koncertů, která tuto akci doprovází, si v průběhu předchozích let získala velkou oblibu u hudbymilovného publika  z Nového Města na Moravě a  širokého okolí. Letos připravili organizátoři hned několik hudebních lahůdek.  V Horácké galerii se tak přestaví talentovaná flétnistka Michaela Koudelková,pražská  western – swingová kapela Rowdy Rascals a svátek komorní hudby pak zakončí Janáčkovo kvateto, Letní orchestr a host pátečního  večera, přední český houslista a violista Bohuslav Matoušek.

 

Akce se koná za podpory Nového Města na Moravě a Kraje Vysočina. Partnery akce jsou Horácká galerie,  ZUŠ Jana Štursy a Novoměstská kulturní zařízení.

 

  • Zpráva převzata od Horácké galerie v Novém Městě na Moravě
 

Novoměstské Slunohraní

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 1.7.2014 / 1.7.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Vysokorychlostní trať - VRT

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze