Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Ředitel Krajského úřadu Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

V havlíčkobrodské nemocnici se modernizují pooperační pokoje

V havlíčkobrodské nemocnici se modernizují pooperační pokoje
V letních měsících budou v Nemocnici Havlíčkův Brod probíhat stavební úpravy na oddělení ARO, JIP chirurgických oborů a centrálních operačních sálech. Pacientům přinesou na konci srpna moderní pooperační pokoje. "Jde o dlouhodobě plánovanou akci rozšíření stanic o pooperační pokoje. Vše bude probíhat za finanční podpory našeho zřizovatele Kraje Vysočina," sdělil technický náměstek nemocnice Josef Tvrdý. Předpokládaný rozpočet stavební akce, která odstartovala v pondělí 30. června, počítá s částkou 5,5 milionu korun.
 

 
 

Operativa v havlíčkobrodské nemocnici dlouhodobě stoupá - ročně se tu uskuteční v průměru 9 500 operačních výkonů plus 1350 porodů. Pooperační pokoje, dospávací pokoje a lůžka JIP jsou plně vytížena. Stavební úpravy  přinesou dočasnou změnu vstupu na tato oddělení. Přístup bude zajištěn přes 1.NP chirurgický trakt směrem k ARO ambulanci - boční schodiště. Trasa bude barevně vyznačena  a přesné informace budou pacientům a návštěvám též poskytovat 24 hodin denně pracovnice informačního centra.

 

Od 18. července 2014 pak dojde také ke stavebním úpravám dvou operačních sálů na oddělení COS. Modernizace prostor a vybavení přinese vysoce moderní a bezpečné prostředí pro velké operační zákroky. "Po 18 letech nepřetržitého provozu dojde k opravě aseptických operačních sálů. Při této akci bude provedena výměna elektrovodivé podlahy v prostorách pro přípravu pacienta a v pooperačním boxu. K výměně podlah dojde také v bezprostředně navazujících prostorách - sklady zdravotnického materiálu, sklady kloubních náhrad a přípravny operačních týmů. Výměna vstupních a výstupních mechanických dveří za plně automatické, modernizace vzduchotechniky a výměna nábytku je taktéž součástí plánované přestavby, " dodal náměstek Tvrdý.

 

Uvedené opravy vylepší pracovní prostředí a zajistí podmínky pro udržení vysokých hygienických požadavků na toto oddělení a jeho modernizaci. Ukončení akce je naplánováno na 13. srpna 2014.

 

  • zpráva převzata od Nemocnice Havlíčkův Brod, p.o.
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 1.7.2014 / 1.7.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Ředitel Krajského úřadu > Aktuální téma

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze