Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Vysokorychlostní trať - VRT

Mobilní verze webu

Obecní slavnosti patří k létu, o víkendu slavila Police

vlajka obce Police
Celý minulý víkend žila nejjižnější obec Kraje Vysočina Police srazem rodáků. V pořadí již jedenácté setkání doprovázel bohatý společenský program, kterého se v sobotu vedle významných hostů z řad ministrů, zástupců poslanecké sněmovny, okolních i partnerských obcí zúčastnil také hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek a radní Kraje Vysočina pro oblast zemědělství a životního prostředí Zdeněk Chlád. Součástí setkání byl i Den otevřených dveří Zemědělského družstva Police. Ukázky zemědělské techniky, chovu hospodářských zvířat i malířská soutěž pro nejmenší přilákala mnoho hostů.
 

 
 

„Obce a jejich obyvatelé jsou srdcem Vysočiny. Není všude samozřejmostí společně se podílet na rozvoji svého domova, či pořádání rozmanitých společenských i kulturních akcí. Každá aktivita je spojena s mnoha s lidmi, kteří pro nás ostatní rádi připravují něco pěkného a příjemného. Rád bych jim za nás všechny poděkoval,“ sdělil Jiří Běhounek, hejtman Kraje Vysočina.

 

Rodácké sjezdy považují místní za nejvýznamnější kulturní a společenskou akci. Tradičně se v intervalu 5 let konají již od roku 1964. Kromě Poličských rodáků se akce zúčastní i zástupci partnerských obcí z Maďarska, Slovenska. Program začal troubením trubačů ze zámecké věže a páteční taneční zábavou v areálu místního zámku. V sobotu si přítomní měli možnost prohlédnout mateřskou i základní školu, zemědělské družstvo, odpoledne na historický průvod obcí navazovalo vystoupení žáků místních škol i profesionálních hudebníků. Po mši svaté a vystoupení dechovky fanfáry trubačů slavnosti v nedělní podvečer ukončily.

 

 

 

Sjezd rodáků Police

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 30.6.2014 / 30.6.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Vysokorychlostní trať - VRT

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies