Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Informační technologie Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

První den návštěvy prezidenta České republiky na Vysočině

Ilustrační foto
Start návštěvy prezidenta České republiky Miloše Zemana s manželkou na Vysočině se odehrál v sídle Kraje Vysočina, kde se hlava státu setkala s členy zastupitelstva a zástupci krajských institucí. První diskuze se točila kolem školství, energetiky – především té jaderné, kolem čerpání evropských dotací, služebního zákona a kompetencí samosprávných úřadů.
 

 
 

Krátce před obědem si prezident České republiky prohlédl závod BOSCH DIESEL Jihlava, prošel část provozu a absolvoval besedu se zaměstnanci. Ještě před setkáním s občany statutárního města Jihlava na jihlavském náměstí prošel hlavním vchodem do historické budovy radnice města Jihlava a v Gotickém sálu se zapsal do pamětní knihy krajského města a připojil čestnou stuhu k historickému městskému praporu.

 

Tečkou za prvním dnem oficiálního programu prezidenta České republiky na Vysočině byla návštěva Polné. Za silného deště přivítaly prezidenta republiky stovky lidí, kteří ve stejný den oslavovali dokončení oprav židovských památek ve městě. Historické objekty synagogy a Rabínského domu byly celý den v obležení hostů. Prezident České republiky i hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek vyslovili uznání vedení města Polná za velice citlivý přístup k péči o odkazy předků.

 

Ve čtvrtek 26. června pokračuje návštěva prezidenta České republiky na Vysočině v Pacově, Humpolci, Žďáře nad Sázavou a Novém Městě na Moravě.

 

 

Návštěva prezidenta ČR, 1. den

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 26.6.2014 / 26.6.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Informační technologie

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies