Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Vysokorychlostní trať - VRT

Mobilní verze webu

Kraj pořádá Letní školu pro seniory

Kraj pořádá Letní školu pro seniory
Letní škola seniorů. Tak se jmenuje zájmová novinka, kterou pro následující letní měsíce připravil Kraj Vysočina. V celkem deseti obcích regionu jsou od července do září naplánované přednášky, jejichž témata budou blízká seniorskému publiku. „Navazujeme na tradici vyhledávaného vzdělávání seniorů v rámci Univerzity třetího věku, která se koná ve spolupráci s Vysokou školou polytechnickou Jihlava nejen v krajském městě, ale i v jiných domovech pro seniory,“ říká radní Kraje Vysočina pro sociální oblast Petr Krčál.
 

 
 

Letní škola se uskuteční v Bystřici nad Pernštejnem, Přibyslavi, Jaroměřicích nad Rokytnou, Náměšti nad Oslavou, Pacově, Polné, Světlé nad Sázavou, Třešti, Velké Bíteši a Žirovnici. V každém místě je připraveno vždy šest přednáškových bloků. Tematicky budou zaměřeny především na otázky aktivního životního stylu seniorů. Lekce jsou nabízeny zdarma a budou trvat přibližně dvě hodiny. Z každé přednášky si senioři navíc odnesou písemné podklady pro další studium a malý dárek.

„Začátkem letošního roku jsme v Pacově založili Centrum pro seniory, kde pořádáme Univerzitu třetího věku a připravujeme různé kurzy a jiné vzdělávací aktivity. Letní škola nám tak rozšíří nabízené možnosti a velice ji vítáme,“ uvedl starosta Pacova a krajský zastupitel Lukáš Vlček.

Termíny konání jednotlivých přednášek jsou uvedeny níže. Informace k Letní škole najdou zájemci také v obecních zpravodajích nebo prostřednictvím letáků, které budou roznášeny v místech konání školy. První Letní škola odstartuje 7. července v Třešti a v Polné. Cílovou rovinkou senioři „proběhnou“ 19. září v Žirovnici.

 

Pozvánky na Letní školu v konkrétních městech jsou přiloženy formou odkazů pod tiskovou zprávou, a to včetně přehledného harmonogramu.

 

  • Více informací Táňa Křížová, odbor sociálních věcí, tel.: 724 650 136, e-mail: krizova.t@kr-vysocina.cz

 

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 24.6.2014 / 24.6.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Vysokorychlostní trať - VRT

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze