Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Vysokorychlostní trať - VRT

Mobilní verze webu

Protidrogová konference přilákala mnoho pedagogů

Protidrogová konference přilákala mnoho pedagogů
Minulý týden se v sídle Kraje Vysočina v Jihlavě uskutečnila krajská konference na téma Vliv zneužívání návykových látek na zdravý vývoj dětí. „V České republice se uchyluje k užívání návykových látek stále více nezletilých. Zejména pak v kouření a konzumaci alkoholu se řadíme na přední příčky v Evropě. Naše konference proto hledala odpověď na otázku, co vede mladé lidi k tomu, že si vědomě ničí zdraví jejich užíváním,“ uvedl ke konferenci radní Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí Petr Krčál.
 

 
 

Na konferenci vystoupila se svými příspěvky řada odborníků, kteří řadu let v dané problematice působí. Téma zneužívání návykových látek bylo probíráno jak z pohledu medicínského, tak psychologického. Praktické informace z oblasti prevence pak vyjádřili v rámci svých vystoupení také zástupce MŠMT i pedagogové z konkrétní základní školy v kraji. 

 

Konference se zúčastnilo více než sto účastníků, z nichž většinu tvořili pedagogové, dále pak sociální pracovníci a další odborníci, kteří pracují s mládeží a mohou se setkat s problematikou zneužívání návykových látek. „Příčiny tohoto negativního jevu hledejme už v samotné rodině a rodinných vztazích. Role rodičů je při výchově svých dětí nezastupitelná, přičemž významný vliv na jejich výchovu však má rovněž škola. Kraj Vysočina si nelehkou roli rodičů i školy uvědomuje a snaží se proto významnou měrou jejich výchovné působení podporovat certifikovanými programy primární prevence rizikového chování na školách. V letošním roce uvolnil kraj na jejich podporu 2,5 milionu korun, “ poznamenal radní Krčál.   

 

 

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 17.6.2014 / 17.6.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Vysokorychlostní trať - VRT

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze