Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Vysokorychlostní trať - VRT

Mobilní verze webu

Zítra startuje ekologická štafeta Klimatour

Zítra startuje ekologická štafeta Klimatour
Obce, spolky, podnikatelé i jednotlivci se mohou od zítřka zapojit do ekologické cykloštafety Klimatour 2014, která ve dnech 18. – 20. června propojí obce na trase Herálec – Ždírec nad Doubravou – Rozsochatec – Světlá nad Sázavou. Cyklistické putování Klimatour má za sebou už dva úspěšné ročníky, letos odstartují cyklisté v 9.30 hod. u základní školy v Herálci.
 

 
 

Klimatour je mezinárodní cyklistická štafeta s dlouholetou tradicí v Německu i Rakousku. Poprvé překročila hranice Kraje Vysočina v červnu 2012 a její trasa končila v Dalešicích. V minulém roce byla při slavnostním zahájení štafeta předána z Dalešic do Koněšína a odtud putovala s pelotonem až do Křižánek.

 

Hlavní myšlenkou akce je podpora ekologického způsobu přepravy, vzájemného potkávání mezi obcemi a představení kulturního a společenského života. Peloton cyklistů, skládající se z organizátorů akce, partnerů z Dolního Rakouska, místních školáků a obyvatel, postupně projede a propojí obce a města na Vysočině. Starostové si mezi sebou budou předávat symbolickou štafetu – dárek představující sousedský pozdrav jedné obce té následující. V jednotlivých zastávkách probíhá kulturní program, který připravuje obec ve spolupráci s organizátory akce. Hry, soutěže a kulturní vystoupení představí hlavní ekologické myšlenky Klimatour a obyvatelé obce mají možnost pochlubit se svou tradiční kulturou, ukázat účastníkům štafety místní zajímavosti, představit spolkovou činnost i regionální produkty. Na cestě na peloton čekají i mimo obce mnohé přírodní i kulturní zajímavosti.

 

Letošní rok vyjedou 18. června cyklisté z Herálce a na své třídenní cestě projedou obcemi na trase do Ždírce nad Doubravou a dále do Světlé nad Sázavou, kde 20. června štafeta skončí.

 

Máte-li chuť připojit se k pelotonu, sledujte informace o cykloštafetě na http://www.zdravykrajvysocina.cz/akce/klimatour

 

Klimatour je organizována v rámci projektu Kraje Vysočina s názvem „Angažovanci“ („Zvýšení kvality místní Agendy 21 prostřednictvím zapojení aktivních občanů do rozvoje regionu“), který je realizován Krajem Vysočina v rámci přeshraniční spolupráce s kolegy z Dolního Rakouska. Kontaktními osobami projektu „Angažovanci“, aktivity Klimatour jsou Dana Kratochvílová, Odbor regionálního rozvoje, tel. 564 602 586, e-mail: kratochvilova.d@kr-vysocina.cz a Jana Böhmová, Odbor regionálního rozvoje, tel. 564 602 556, e-mail: bohmova.jana@kr-vysocina.cz.

 

Jste na trase?  Přidejte se k nám!

 

 

 

 

Odkazy

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 17.6.2014 / 17.6.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Vysokorychlostní trať - VRT

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze