Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Vysokorychlostní trať - VRT

Mobilní verze webu

Jemnice celý víkend žila Barchanem

Barchan
Minulý víkend vyvrcholily přípravy jemnických a odstartovala tradiční historická slavnost známá pod názvem Barchan. Jádro městských slavností, Běh o barchan byl v roce 2013 zapsán na prestižní Seznam nemateriálních statků tradiční lidové kultury České republiky jako jediný v Kraji Vysočina. Hlavní sobotní program si nenechal ujít ani Jiří Běhounek, hejtman Kraje Vysočina a Marie Kružíková, radní pro oblast kultury a cestovního ruchu. „Velmi si cením úspěchu Jemnice, kdy se Běh o barchan dostal na národní seznam, kde je evidováno pouze 9 nemateriálních statků z celé ČR. Současně bych rád poděkoval vedení města i všem obyvatelům Jemnicka, kteří se na veškeré přípravě a organizaci historické akce aktivně podílejí,“ sdělil Jiří Běhounek, hejtman kraje.
 

 
 

V královském věnném městě Jemnice se historická slavnost koná na počest pobytu královny Elišky Přemyslovny v opevněné Jemnici. Podle dokladovatelných záznamů každoročně nejméně 300 let.

Zápis na seznam nemateriálních statků je nejen obrovskou prestiží v národním měřítku, ale s výhledem do budoucna může být i prvním krokem na cestě k zápisu do seznamu světového dědictví UNESCO.

 

 

 

Barchan

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 16.6.2014 / 16.6.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Vysokorychlostní trať - VRT

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze