Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Vysokorychlostní trať - VRT

Mobilní verze webu

Budoucnost Jaderné elektrárny Dukovany

Budoucnost Jaderné elektrárny Dukovany
Zámecký areál ve Valči na Třebíčsku patřil 12. června 2014 energetice. Konference tematicky zaměřené na budoucnost Jaderné elektrárny Dukovany se účastnili řady odborníků, zástupců krajských a obecních samospráv i představitelé ústředních orgánů státní správy. Celý den sálem jasně znělo, že nejen pro Vysočinu a Jihomoravský kraj je udržení a další rozvoj Jaderné elektrárny Dukovany potřebný. Kromě např. ministryně pro místní rozvoj Věry Jourové, předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Dany Drábové nebo hejtmana Jihomoravského kraje Michala Haška na setkání vystoupil i hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek. Ten jasně deklaroval dlouhodobou podporu elektrárny ze strany samosprávy Kraje Vysočina.
 

 
 

„Pro udržení a další rozvoj jaderné elektrárny v našem regionu existuje řada technických, ekonomických, politických, sociální ale i strategických argumentů. Známe jednoznačná stanoviska obyvatel, okolních obcí, Vysočiny i Jihomoravského kraje. Ze socioekonomického, energetického i strategického hlediska je udržení zdroje energie velikosti elektrárny v Dukovanech nezbytné,“ uvedl Jiří Běhounek.

 

Konference volně navazovala na setkání se stejným tématem, které se konalo 23. května v Senátu Parlamentu České republiky. Cílem těchto aktivit je vyzvat představitele státu k odpovědnému politickému rozhodnutí o rozvoji a udržení energetických zdrojů. Obě akce pořádá Sdružení Energetické Třebíčsko za podpory Kraje Vysočina, Jihomoravského kraje i ostatních partnerů.

 

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 13.6.2014 / 13.6.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Vysokorychlostní trať - VRT

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze