Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Vysokorychlostní trať - VRT

Mobilní verze webu

Hotelová škola Třebíč má za sebou tradiční Junior Show

Ilustrační foto
Celodenní program zaměřený na ukázky dovedností studentů má dnes za sebou Hotelová škola Třebíč. Patnáctý ročník reprezentativní přehlídky hostilo tradičně Kongresové centrum Pasáž v Třebíči a prezentaci vyučovaných oborů si nenechaly ujít více než tři tisíce lidí. Podle ohlasů měly největší úspěch Junior Jogging – soutěž v běhu číšníků s vínem a Junior Carving Cup – soutěž ve vyřezávání do ovoce a zeleniny.
 

 
 

„Dnes už není těžké dostat se na vysněnou střední  školu a studovat to, co baví. Proto Kraj Vysočina, jako zřizovatel většiny středních škol v regionu, oceňuje přidanou hodnotu, kterou školy v rámci výuky studentům nabízí – mám na mysli právě speciální odborné soutěže a přehlídky, kde mohou studenti poměřit síly, ale také se inspirovat,“ uvedla při návštěvě Junior Show krajská radní pro oblast školství Jana Fialová.

 

Třebíčská Junior Show letos oslovila veřejnost už popatnácté. Za dobu své existence se do tradičního programu zařadily nově také Junior Art – soutěž v kresbě nebo Melounový šampionát – soutěž juniorů a seniorů ve vyřezávání melounů. Právě vyřezávání do ovoce a zeleniny má na „třebíčské hotelovce“ svou tradici. Podle slov Luďka Procházky, průkopníka a uznávaného lektora zdobení vyřezáváním patří čeští dekoratéři carvingu k nejlepším v Evropě a mohou se směle měřit se světovou konkurencí. Je důležité, aby se generace profesionálů stále omlazovaly a byla stále dodržována atraktivita této oblíbené soutěžní disciplíny. Mezi aktuální trendy v carvingu patří originální motivy a práce s detaily. Mezi současnou českou špičku v netradiční dekorativní úpravě čerstvého ovoce a zeleniny se řadí i absolventka Hotelové školy Třebíč Eliška Vostalová. V minulém roce tato mladá dáma získala za své úspěchy a reprezentaci Kraje Vysočina v této netradiční, ale velice divácky atraktivní disciplíně, nejvyšší ocenění Kraje Vysočina.

 

 

Junior Show, Třebíč

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 12.6.2014 / 12.6.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Vysokorychlostní trať - VRT

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze