Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Vysokorychlostní trať - VRT

Mobilní verze webu

Společná deklarace na podporu němčiny v Kraji Vysočina

Ilustrační foto
V sídle Kraje Vysočina byla dnes podepsána Společná deklarace na podporu výuky německého jazyka v Kraji Vysočina. Krajská Vysočina Education má zájem o intenzivnější spolupráci s Koordinačním centrem česko-německých výměn mládeže Tandem, s Goethe Institutem Praha a Česko-německým fondem budoucnosti. „Aktivity směrující k posílení pozice německého jazyka na základních a středních školách vyvíjí nejen Kraj Vysočina a jeho příspěvkové organizace, ale také samy firmy, kterým stále více chybí německy mluvící specialisté a kolegové. V poslední době je velice populární projekt Mladá univerzita, který desítkám žáků základních škol umožní týdenní soužití s rakouskými kamarády v režimu univerzitních pravidel. Právě i díky spolupráci s partnerským regionem Dolní Rakousko se nám daří touto aktivitou budit zájem o další jazyk,“ uvedla krajská radní pro oblast školství Jana Fialová.
 

 
 

Do budoucna by díky intenzivnější spolupráci odborných institucí mohla mimo jiné vzniknout databáze pedagogů – němčinářů, díky ní by mohla rychleji probíhat výměna zkušeností mezi zainteresovanými osobami. V rámci společné diskuze bylo také otevřeno téma druhého povinného jazyku na základních školách. Vedle povinné angličtiny se němčina nabízí jako další nejběžnější cizí jazyk. Někteří ředitelé však poukazují na fakt, že stále více žáků má problém se zvládáním mateřského českého jazyka a povinnost dalšího cizího jazyka tomuto problému k řešení nepomáhá. Další „komplikací“ je nenavazující výuka druhého jazyka na některých středních školách. Ty ve většině případů, vyjma gymnázií a specializovaných škol, netrvají na výuce dvou cizích jazyků. Studenti tak ztrácí motivaci a chuť ve studiu pokračovat.

 

Společné setkání na podporu německého jazyka má i do budoucna za cíl vzájemně spolupracovat a sdílet zkušenosti se vzdělávacími aktivitami.

 

  • Klára Lysová, odbor školství, mládeže a sportu
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: lysova.k@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 11.6.2014 / 11.6.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Vysokorychlostní trať - VRT

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze