Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Vysokorychlostní trať - VRT

Mobilní verze webu

Návštěva taiwanské obchodní mise na Vysočině

Začátkem června navštívili Kraj Vysočina podnikatelé z Taiwanu. Přijeli do České republiky navázat nové obchodní vztahy. Tato obchodní mise se uskutečnila s cílem nabídnout obchodní partnerství podnikatelům z Malty a ČR a byla organizována servisní organizací CIECA (www.cieca.org.tw), která zajišťuje propagaci taiwanských podnikatelů v zahraničí.
 

 
 

V rámci dobrých vztahů Kraje Vysočina s Taiwanem se podařilo zorganizovat obchodní jednání přímo na Vysočině, tak aby se asijští podnikatelé mohli setkat se zástupci regionálních firem. Záštitu nad celou akcí převzali náměstek hejtmana Vladimír Novotný a ředitel krajského úřadu Zdeněk Kadlec. Možnost přímo diskutovat a dohodnout případnou spolupráci byla unikátní zejména v příležitosti prezentovat náš kraj a obchodní aktivity bez nutnosti účastnit se velkých méně osobních národních či mezinárodních veletrhů nebo konferencí. „Jednání proběhla v kruhu vážných zájemců o spolupráci a týkala se například logistiky, produktů úsporných energetických zdrojů a informačních technologií. Navíc byli přizvání i zástupci hospodářské komory či agentury Czechinvest, tak aby nabídky předali dále v rámci svých aktivit. Diskutováno bylo i vytvoření portálu obchodních příležitostí mezi Taiwanem a naším krajem,“ informoval Vladimír Novotný.

 

Po setkání s podnikateli navštívili zástupci mise také Telč, kde jim byl představen turistický potenciál regionu. „Na základě ohlasů z obou stran věříme, že toto setkání neproběhlo naposled a že se nám podařilo zahájit tradici, která v následujících měsících a letech podpoří podnikatelské záměry obchodníků z našeho regionu směrem do jihovýchodní Asie,“ uvedl Zdeněk Kadlec.

 

 

Návštěva taiwanské obchodní mise na Vysočině

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 10.6.2014 / 10.6.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Vysokorychlostní trať - VRT

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze