Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Vysokorychlostní trať - VRT

Mobilní verze webu

Studenti v Třebíči budou testovat elektromobil

Ilustrační foto
Týden budou moci studenti Střední průmyslové školy stavební Třebíč testovat elektromobil zapůjčený společnosti E-on. „V rámci aktivit projektu Vysočina šetří energii budou zkušebními cílovými klienty, kteří budou moci vyhodnotit výhody i nevýhody alternativní mobility v praxi,“ uvedla krajská radní pro oblast školství Jana Fialová. Střední škola už ve svém areálu nechala nainstalovat malou fotovoltaickou elektrárnu, do budoucna počítá s jejím rozšířením za pomoci evropských fondů.
 

 
 

Vozítko, které ujede na jedno nabití až 100 kilometrů, bude k dispozici v průběhu několika týdnů různým cílovým skupinám. Po třebíčských studentech budou moci vyzkoušet jeho nasazení v praxi i pracovníci domácí ošetřovatelské péče zajišťované Nemocnicí Pelhřimov, dalšími uživateli budou několik dní zaměstnanci krajského úřadu.

 

Náklady na jedno dobití se pohybují v rozmezí 40 – 68 korun. Za tuto částku vozítko ujede zhruba 100 km. Je ideálním dopravním prostředkem do městské zástavby, kde se nevyužije vysoká rychlost. Jednou z nevýhod elektromobilů je v současné době stále vysoká pořizovací cena.

 

 

Předání elektromobilu v Třebíči

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 9.6.2014 / 9.6.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Vysokorychlostní trať - VRT

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze