Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Vysokorychlostní trať - VRT

Mobilní verze webu

Regionální operační program Jihovýchod jde do finále

ROP výroční konference
Rok 2014 je přelomovým obdobím v čerpání podpory z evropských fondů. Znamená to i změnu v organizaci operačních programů v České republice. Regionální operační programy se stávají minulostí a v novém programovacím období trvajícím do roku 2020 se stanou součástí Integrovaného regionálního operačního programu. Při této příležitosti se ve čtvrtek 5. června sešli v Brně na konferenci pořádané úřadem regionální rady žadatelé, příjemci a všichni ostatní příznivci Regionálního operačního programu Jihovýchod.
 

 
 

„Náš operační program Jihovýchod jednoznačně prokázal, že evropské peníze lze spravovat na úrovni regionů velmi efektivně a průhledně. Věřím, že i přes rozhodnutí minulé vlády o centralizaci regionálních operačních programů bude na potřeby regionů brán zřetel a do administrace nového IROP bude zapojen tým odborníků spravující evropské peníze v regionech“ sdělil Jiří Běhounek, hejtman Kraje Vysočina a předseda Regionální rady Jihovýchod, který se konference aktivně účastnil.

 

Z Regionálního operačního programu Jihovýchod bylo na území Kraje Vysočina a Jihomoravského kraje dosud realizováno 608 projektů a dalších 307 je v realizaci. Zatím bylo proplaceno 13,7 miliard korun. ROP Jihovýchod patří mezi nejlépe čerpající operační program v České republice. Dalším důležitým ukazatelem je stav certifikovaných financí, tedy peněz, které byly finálně schváleny Evropskou unií a proplaceny zpět do České republiky. ROP Jihovýchod se i v tomto kritériu nachází na čelním místě mezi všemi operačními programy. 

 

 

 

ROP výroční konference

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 5.6.2014 / 5.6.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Vysokorychlostní trať - VRT

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze