Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Ministryně práce a sociálních věcí na Vysočině

Ministryně práce a sociálních věcí na Vysočině
Na pozvání radního Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí Petra Krčála navštívila 3. června vybraná krajská sociální zařízení ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová. Tématickou návštěvu s cílem seznámit se s nabídkou sociálních služeb v režii Kraje Vysočina avizovala už koncem března, kdy doprovázela na oficiální návštěvě regionu premiéra Bohuslava Sobotku. Cílem její samostatné cesty byly tentokrát otázky transformace sociálních služeb a dále pak péče o lidi s Alzheimerovou chorobou a jinými typy demence.
 

 
 

Pokud jde o transformaci sociálních služeb, patří Kraj Vysočina k nejaktivnějším regionům v České republice. Transformace resp. začleňování spoluobčanů s různým postižením do běžného prostředí, tedy do téměř běžných domácností. Nejde o rušení péče o lidi s postižením, ale o změnu způsobu a podmínek jejich poskytování. „Uvědomujeme si, že pouze napravujeme chyby, kterých se v minulosti někdo dopustil a dlouhou dobu chyběla odvaha zásadním způsobem systém změnit. Naším cílem je poskytovat sociální služby v přirozeném prostředí, citlivě a individuálně,“ uvedl Petr Krčál. Do procesu transformace jsou v Kraji Vysočina zapojeny čtyři ústavy sociální péče. Jejich klienti najdou nové domovy buď v nově postavených domácnostech, nebo v pronajatých bytech. Postaveno bude 52 staveb.

 

Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová si prohlédla také Domov důchodců Ždírec. V současné době v něm vzniká odborné krajské pracoviště péče o klienty s Alzheimerovou chorobou. Jen ve Ždírci se starají o více než šedesát seniorů s touto diagnózou. V rámci areálu domova vzniká, jako poslední fáze dobudování centra, tzv. vzpomínková zahrada, která má být součástí terapeutické péče.

 

 

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 4.6.2014 / 4.6.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze