Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Vysokorychlostní trať - VRT

Mobilní verze webu

Kraj Vysočina zvažuje účast na světové výstavě EXPO v Miláně

Kraj Vysočina zvažuje účast na světové výstavě EXPO v Miláně
Český pavilon na světové výstavě EXPO 2015 v italském Miláně by mohly v září příštího roku zdobit vysočinské motivy. Na základě nabídky Kanceláře generálního komisaře účasti ČR na EXPO byla Kraji Vysočina adresována nabídka ke spoluúčasti. „Shromáždili jsme všechny v tuto chvíli dostupné informace a v červnu je předložíme krajským zastupitelům. Případnou účast na Expu chápeme jako možnost formulovat a ukázat, co považujeme za pozoruhodné, odlišné a mimořádné. Navíc dalších deset let bude pořadatelství světových výstav pro Českou republiku natolik geograficky vzdálené, že je pochopitelná snaha všech krajů poměřit se, zapůsobit na současný svět a ukázat, co v regionech umíme,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.
 

 
 

EXPO 2015, které se uskuteční v italském Miláně v termínu 1. 5. – 31. 10. 2015, nese motto „Potraviny pro planetu, energie pro život“ a bude příležitostí nabídnout odpovědi na otázku: Jak zajistit všem obyvatelům planety dostatek kvalitních zdrojů potravin a vody? Dvacet miliónů očekávaných návštěvníků má Českou republiku a partnery poznat jako zemi s bohatou tradicí v oblasti zemědělské a potravinářské výroby, plánováno je představit zkušenosti a inovace v péči o vodní zdroje a ve výrobě zdravotně nezávadných potravin.

 

Spoluúčast Kraje Vysočina je navrhována ve druhé polovině září 2015. Pro prezentaci regionů bude vyčleněn prostor v prvním patře Českého domu EXPO. Příprava expozice je na každém kraji, předpokládané náklady na přípravu, realizaci, scénář a program čtrnáctidenní prezentace Kraje Vysočina jsou odhadnuty na 3,3 miliónu korun. „Zájem o spolupráci při případné účasti na Expo 2015 už projevily hospodářská i agrární komora, aktivní jsou průmyslové, sklářské a textilní firmy a předběžně byla přislíbena účast studenů katedry cestovního ruchu Vysoké školy polytechnické Jihlava,“ informoval radní Kraje Vysočina pro regionální rozvoj Martin Hyský.

 

Kraj Vysočina zvažuje účast na světové výstavě EXPO zcela poprvé. Definitivní rozhodnutí padne 24. června, kdy návrh na účast projedná Zastupitelstvo Kraje Vysočina.

 

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 3.6.2014 / 3.6.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Vysokorychlostní trať - VRT

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze