Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Výstava Českého svazu chovatelů v Havlíčkově Brodě

Holub
O víkendu hostil Havlíčkův Brod okresní výstavu králíků, holubů a drůbeže. Tato výstava má v Havlíčkově Brodě již téměř padesátiletou tradici. Vystavovalo na osm desítek chovatelů - nejvíce byli zastoupeni králíci – 260 kusů, slepice – 200 kusů, holubi 120 kusů, ale nechyběly zde ani husy, kachny a perličky. Chovatelské výstavy Kraj Vysočina podporuje prostřednictvím výzvy „Zemědělské akce“.
 

 
 

Radní Kraje Vysočina pro oblast zemědělství a životní prostředí Zdeněk Chlád, při své sobotní návštěvě uvedl: „Chovatelství je velmi vhodný koníček pro všechny věkové kategorie. Jsem rád, že zde vidím i chovatelský dorost, který se při péči o zvířata naučí každodenním povinnostem.“ Dále poděkoval organizátorům výstavy za vzornou přípravu výstavy.

Výstava V Havlíčkově Brodě byla doplněna o ukázku “Králičího hopu“ - tj. překážkovým parkurem pro králíky. Tato disciplína se líbila nejmladším účastníkům výstavy a přispěla k výborné atmosféře výstavy. Pořadatelé již v současné době přemýšlí jak obohatit výstavu v příštím roce.

 

  • Jitka Merunková, odbor životního prostředí a zemědělství
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: merunkova.j@kr-vysocina.cz

 

 

Výstava Havlíčkův Brod

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 27.5.2014 / 27.5.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2014 > Květen

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze