Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Náměstkyně ministryně práce a sociálních věcí navštívila Kraj Vysočina

Náměstkyně ministryně práce a sociálních věcí navštívila Kraj Vysočina
Problematika poskytování sociálních služeb, s tím související otázka podpory a dalšího vývoje byly hlavními tématy návštěvy náměstkyně ministryně práce a sociálních věcí Zuzany Jentschke Stőcklové v Kraji Vysočina. Náměstkyně ministryně práce a sociálních věcí navštívila region na sklonku minulého týdne na pozvání radního Kraje Vysočina pro sociální oblast Petra Krčála. „Máme naplánovaných řadu aktivit, které ještě zvýší kvalitu poskytovaných sociálních služeb. Je tak na místě přiblížit ministerstvu naše plány,“ poznamenal Petr Krčál.
 

 
 

Během návštěvy si náměstkyně pro sociální a rodinnou politiku prohlédla Domov pro seniory v Havlíčkově Brodě. Seznámila se tu s možným záměrem rozšíření prostor domova v areálu havlíčkobrodské nemocnice. Představení tohoto plánu byl přítomen také poslanec a krajský zastupitel Vít Kaňkovský. „V investicích směřovaných do sociální oblasti bude vedle státní podpory důležitá také podpora prostřednictvím evropských fondů,“ okomentovala Zuzana Jentschke Stőcklová.

 

V průběhu návštěvy na Vysočině si náměstkyně prohlédla také objekty vybudované v rámci projektu Podpory transformace sociálních služeb. Šlo o chráněné bydlení v Náměšti nad Oslavou, které je domovem pro klienty bývalého Ústavu sociální péče v Jinošově. Následovala zastávka v denním stacionáři a Kavárně Pohodička, která slouží jako sociálně terapeutická dílna.

 

Dvoudenní pracovní cesta zahrnovala také návštěvu Dolního Rakouska, se kterým Vysočina dlouhodobě spolupracuje. Naplánována tu byla prohlídka zařízení sociální péče, které provozuje lídr na trhu s péčí o seniory v Rakousku společnost SeneCura. Náměstkyně si společně s radním Krčálem prohlédli centra sociální péče ve městech Krems a Grafenwörth.

 

 „Návštěvou jsme chtěli upozornit na zvyšující se počet klientů s Alzheimerovou chorobou a jinými demencemi, v jejichž péči rakouská strana vyniká. Probírali jsme také otázku PPP projektů, které mohou v rozvoji sociálních služeb sehrát důležitou roli. V Rakousku jsou hojně využívány,“ uvedl Krčál.

 

Využití financování investičních akcí v sociálních službách prostřednictvím soukromých a veřejných finančních prostředků se nyní na Vysočině skloňuje.  „Ministerstvo se nestaví proti těmto projektům,“ uzavřela náměstkyně.

 

 

 

Náměstkyně ministryně práce a sociálních věcí navštívila Kraj Vysočina

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 26.5.2014 / 26.5.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2014 > Květen

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze