Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Mladí řečníci z Vysočiny se neztratí

mluvení
VII. ročník mezinárodní soutěže v řečnickém umění Young Demosthenes má své vítěze. Mezi nejlepšími řečníky figuruje i jméno úspěšného soutěžícího z Vysočiny. Jaromír Chroustovský z Gymnázia V. Makovského Nové Město na Moravě je letos třetí mezi žáky 8. – 9. tříd, terccií a kvart a navíc mu patří také ocenění poroty za téma roku.
 

 
 

V celostátní soutěži v komunikaci Young Demosthenes, kterou pořádá společnost FACE OF NEW EUROPE, s. r. o. společně s MŠMT ČR letos  poměřilo síly 56 nejlepších řečníků, kteří se z krajských kol probojovali až do finále. To se konalo 15. května v pražském klášteře Emauzy (Na Slovanech).

 

Odborná porota, ve které mimo jiné zasedla celá řada známých osobností z řad vysokoškolských pedagogů, uznávaných odborníků na komunikaci, partnerů projektu a známých tváří  kulturního a společenského života, si tak mohla vyslechnout řadu vynikajících řečnických projevů, mezi nimiž tentokrát nechyběla ani témata týkající se politiky, lidských vztahů, demokracie a vědy a techniky.

 

Koncem září si vítězové celostátního kola poměří své řečnické dovednosti s nejlepšími řečníky ze Slovenska.

Jak uvedla autorka projektu Jana Adámková od října 2014 se do projektu Young Demosthenes postupně zapojí další země EU, Malajsie a Číny.

Soutěž má velmi dobré renomé a mezi mladými lidmi je o ni velký zájem. V letošním roce se do projektu zapojilo více jak 80 % základních a středních škol z celé ČR.

 

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 25.5.2014 / 25.5.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2014 > Květen

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze