Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

V Třebíči se koná 19. Veletrh muzeí

V Třebíči se koná 19. Veletrh muzeí
Včera byl na zámku v Třebíči zahájen už 19. ročník Veletrhu muzeí. Pod taktovkou Muzea Vysočiny Třebíč odstartoval třídenní program pro pracovníky sbírkotvorných institucí a další odborníky z oblasti kultury, památkové péče i regionálního rozvoje. Letošní ročník je věnován tématu „Muzea, galerie a dotace Evropské unie“. Program veletrhu se zaměřuje na prezentaci projektů s využitím evropských fondů, na sdílení zkušeností s realizací a na budoucí vývoj v oblasti dotační politiky v evropském kontextu.
 

 
 

Zatímco včera připravili organizátoři seminární program, dnes se účastníci veletrhu zapojili do jednotlivých exkurzí. Dopoledne je čekali expozice Muzea Vysočiny Jihlava přímo v krajském městě a následně také v Telči. Poslední zastávkou byl Hospodářský dvůr v Bohuslavicích.

 

První den veletrhu byl podrobně představen projekt  Zámek Třebíč – modernizace zámku a zpřístupnění nových expozic. „Kraj Vysočina v Třebíči uskutečnil svůj historicky největší projekt zaměřený na regionální muzejnictví, na který se podařilo získat více než 160 miliónů korun z ROP Jihovýchod,“ uvedla při zahájení Marie Kružíková, radní Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu.  V pátek budou mít pracovníci muzeí a galerií možnost seznámit se alespoň teoreticky s provozem muzejní železnice, návštěvnického a vědeckého centra Mendelianum nebo s expozicí „Princpi Baťa“ využívající interaktivní prvky.

 

 

 

V Třebíči se koná 19. Veletrh muzeí

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 22.5.2014 / 22.5.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2014 > Květen

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze