Už od září 2014 tak stovky žáků základních škol z Pelhřimovska začnou využívat stavebnice v rámci pracovního vyučování podle metodiky, kterou pro žáky a učitele vypracoval Kraj Vysočina. „V současné době je hotový metodický plán pro čtvrté až osmé ročníky základních škol doplněný o množství konstrukčních doporučení, postupů v různém stupni obtížnosti,“ řekla Jana Fialová s tím, že každoročně bude pro žáky připravena společná soutěž, tak aby měli možnost své schopnosti a zručnost porovnat s vrstevníky z jiné části kraje. Koordinátoři projektu a autoři metodiky tak budou mít možnost sledovat výsledky projektu.
Společnosti Agrostroj Pelhřimov projekt podpořila z důvodu stálého nedostatku vhodných uchazečů o technické obory na trhu práce nejen v Pelhřimově, ale i v jeho okolí. „Vedle moderních technologií potřebují průmyslové podniky k udržení konkurenceschopnosti na trhu dostatek zručných pracovníků, bez lidského faktoru není budoucnost,“ uvedl generální ředitel společnosti Agrostroj Pelhřimov a.s. Lubomír Stoklásek. Největší pelhřimovský zaměstnavatel také deklaroval, že je připraven podpořit i další projekty, které vrátí technické vzdělávání v podobě tradičních dílen do základních škol. Tato nabídka kopíruje budoucí záměry kraje. „V současné době zvažujeme možnosti podpor Kraje Vysočina na dovybavení školních dílen. Děti se musí vrátit zpět k práci s kovem, dřevem i k základům elektra,“ doplnila Jana Fialová.
Zájem o studium technických oborů např. na pelhřimovské Střední průmyslové škole a Středním odborném učilišti pomalu roste. Zatímco v minulých letech se na učňovské obory hlásily pouze jednotky zájemců, v současné době má o studium ročně zájem zhruba dvacítka budoucích prváků.
Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy
web & design WEBHOUSE®, redakční systém vismo® | Přihlásit se | PC verze