Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Nemocnice Havlíčkův Brod má nové CT

CT
Radiodiagnostické oddělení Nemocnice Havlíčkův Brod získalo nového, vysoce moderního pomocníka pro diagnostiku – je jím počítačový tomograf Philips Ingenuity Core 128 v hodnotě necelých 15 miliónů korun. Nákup přístroje finančně podpořil více než 11 milióny korun Kraj Vysočina. Do provozu byl přístroj uveden 13. května 2014 a slavnostně pokřtěn 19. května 2014 za účasti zástupců Kraje Vysočina, Města Havlíčkův Brod, firmy Philips a dodavatelské společnosti Medinet.
 

 
 

„Výměna starého CT přístroje již byla nutná. Medicína se neuvěřitelně rychle vyvíjí a s ní i nejmodernější technika využívaná k diagnostice onemocnění. Nechceme být pozadu, chceme pacientům nabízet tu nejlepší péči, a proto musíme využívat všech možností, které nám technika nabízí. Tento přístroj odpovídá našim požadavkům a umožňuje nám zvýšit kvalitu léčebné péče,“ sdělil primář radiodiagnostického oddělení Robert Pípal. Podle jeho slov je hlavní předností nového přístroje snížení dávky ozáření pacienta a špičková kvalita snímků.

 

Kvalita lékařského vyšetření pomocí počítačové tomografie (CT) dříve závisela na kvalitě obrazu spojeného s výší dávky záření. Někdy lékaři museli přistupovat ke kompromisům, kdy se muselo volit mezi vysokou kvalitou obrazu spojenou s vyšší dávkou radiace nebo nízkou dávkou záření, vedoucí ke snížení kvality obrazu. Nový přístroj však umožňuje absolvovat toto vyšetření šetrnou a účinnou cestou – při vysoké kvalitě obrazu bez vysokých dávek ozáření / dávka ozáření se minimalizuje/. 

Počítačová tomografie umožňující zobrazení vnitřních orgánů pacientů se používá při odhalování jak akutních, tak chronických onemocnění různých druhů. Technologie dává ošetřujícímu personálu informace o zkoumané oblasti, přičemž klíčovou podmínkou pro úspěšnou diagnostiku a následnou léčbu je tedy přesnost a dobrá čitelnost pořízených obrazů.

 

  • Přístroj snímá 128 řezů najednou s vysokou obrazovou kvalitou, rychlostí a kapacitou.
  • Významně se snížila dávka ozáření pacienta /o 60 až 80%/.
  •  Díky rychlosti přístroje dochází k časové úspoře – vyšetříme více pacientů.
  • Lepší prostorové rozlišení a maximalizace obrazové kvality – kvalitnější diagnostika.
  • Dětský kalibrační fantom – exkluzivní nástroj pro optimalizaci systému při skenování dětí. K dispozici máme speciální pediatrické protokoly na bázi věku a hmotnosti – zaručují nejlepší klinické výsledky s minimální dávkou pro malé pacienty.
  • Nejmodernější automatický bezdrátový injektor kontrastní látky.
  • Centrální Portálový server pro zpracování a distribuci CT dat – umožňuje lékaři kdykoliv a kdekoliv se připojit k vyhodnocovací stanici a prohlížet data i v trojrozměrných rekonstrukcích – možnost konzultovat s jinými pracovišti na dálku.
  •  iDose4 – přístroj obsahuje dvě přední technologie, které mohou zlepšit obrazovou kvalitu i u pacientů s kovovými ortopedickými implantáty.
  • UltraImage – hardware pro lepší vizualizaci struktur měkkých tkání – vysoká kvalita obrazů i v případě anatomických oblastí, které se nejobtížněji zobrazují, jako např. vzduchové rozhraní mezi kostmi a mozkem – ale i vyšetření páteře, pánve, ramen, atd.

 

Převzato z www.onhb.cz

 

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 19.5.2014 / 19.5.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze