Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Kultura a památky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Nemocnice Havlíčkův Brod má nové CT

CT
Radiodiagnostické oddělení Nemocnice Havlíčkův Brod získalo nového, vysoce moderního pomocníka pro diagnostiku – je jím počítačový tomograf Philips Ingenuity Core 128 v hodnotě necelých 15 miliónů korun. Nákup přístroje finančně podpořil více než 11 milióny korun Kraj Vysočina. Do provozu byl přístroj uveden 13. května 2014 a slavnostně pokřtěn 19. května 2014 za účasti zástupců Kraje Vysočina, Města Havlíčkův Brod, firmy Philips a dodavatelské společnosti Medinet.
 

 
 

„Výměna starého CT přístroje již byla nutná. Medicína se neuvěřitelně rychle vyvíjí a s ní i nejmodernější technika využívaná k diagnostice onemocnění. Nechceme být pozadu, chceme pacientům nabízet tu nejlepší péči, a proto musíme využívat všech možností, které nám technika nabízí. Tento přístroj odpovídá našim požadavkům a umožňuje nám zvýšit kvalitu léčebné péče,“ sdělil primář radiodiagnostického oddělení Robert Pípal. Podle jeho slov je hlavní předností nového přístroje snížení dávky ozáření pacienta a špičková kvalita snímků.

 

Kvalita lékařského vyšetření pomocí počítačové tomografie (CT) dříve závisela na kvalitě obrazu spojeného s výší dávky záření. Někdy lékaři museli přistupovat ke kompromisům, kdy se muselo volit mezi vysokou kvalitou obrazu spojenou s vyšší dávkou radiace nebo nízkou dávkou záření, vedoucí ke snížení kvality obrazu. Nový přístroj však umožňuje absolvovat toto vyšetření šetrnou a účinnou cestou – při vysoké kvalitě obrazu bez vysokých dávek ozáření / dávka ozáření se minimalizuje/. 

Počítačová tomografie umožňující zobrazení vnitřních orgánů pacientů se používá při odhalování jak akutních, tak chronických onemocnění různých druhů. Technologie dává ošetřujícímu personálu informace o zkoumané oblasti, přičemž klíčovou podmínkou pro úspěšnou diagnostiku a následnou léčbu je tedy přesnost a dobrá čitelnost pořízených obrazů.

 

  • Přístroj snímá 128 řezů najednou s vysokou obrazovou kvalitou, rychlostí a kapacitou.
  • Významně se snížila dávka ozáření pacienta /o 60 až 80%/.
  •  Díky rychlosti přístroje dochází k časové úspoře – vyšetříme více pacientů.
  • Lepší prostorové rozlišení a maximalizace obrazové kvality – kvalitnější diagnostika.
  • Dětský kalibrační fantom – exkluzivní nástroj pro optimalizaci systému při skenování dětí. K dispozici máme speciální pediatrické protokoly na bázi věku a hmotnosti – zaručují nejlepší klinické výsledky s minimální dávkou pro malé pacienty.
  • Nejmodernější automatický bezdrátový injektor kontrastní látky.
  • Centrální Portálový server pro zpracování a distribuci CT dat – umožňuje lékaři kdykoliv a kdekoliv se připojit k vyhodnocovací stanici a prohlížet data i v trojrozměrných rekonstrukcích – možnost konzultovat s jinými pracovišti na dálku.
  •  iDose4 – přístroj obsahuje dvě přední technologie, které mohou zlepšit obrazovou kvalitu i u pacientů s kovovými ortopedickými implantáty.
  • UltraImage – hardware pro lepší vizualizaci struktur měkkých tkání – vysoká kvalita obrazů i v případě anatomických oblastí, které se nejobtížněji zobrazují, jako např. vzduchové rozhraní mezi kostmi a mozkem – ale i vyšetření páteře, pánve, ramen, atd.

 

Převzato z www.onhb.cz

 

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 19.5.2014 / 19.5.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Kultura a památky > Památky > Památkový fond

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze