Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Vysokorychlostní trať - VRT

Mobilní verze webu

Česko-rakouská spolupráce počítá s dalšími projekty

Česko-rakouská spolupráce počítá s dalšími projekty
Na začátku května se ve Vídni konalo už 15. zasedání Monitorovacího výboru Operačního programu Evropská územní spolupráce Rakousko – Česká republika 2007 - 2013. Na tomto výboru byly také projednávány projekty, jejichž realizace bude ještě probíhat do konce tohoto programovacího období.
 

 
 

„Současné programovací období se pomalu chýlí ke konci, ale i přesto se necelá desítka nových přeshraničních projektů ucházela o podporu plánovaných aktivit, které budou realizovány ještě do konce roku 2014“, uvedl Martin Hyský, radní pro oblast regionálního rozvoje a územního plánování. Jedním z projektů, který získal podporu, je i projekt Kultur(a) VYS-NÖ. Cílem tohoto projektu je posilování přeshraniční kulturní spolupráce v oblastech kreativního umění, výstavnictví a společné vzdělávací činnosti. Z hlavních aktivit projektu je možné zmínil například realizaci společné dvoujazyčné přeshraniční výstavy obrazů a děl, která se bude konat na podzim v Jihlavě.

 

„V současné době je alokace programu pro periodu 2007-13 již téměř dočerpána. Spuštění nového Operačního programu Evropské územní spolupráce Rakousko – Česká republika 2014-2020 se předpokládá po jeho schválení  Evropskou komisí začátkem roku 2015“, dodal Martin Hyský.

 

 

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 19.5.2014 / 19.5.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Vysokorychlostní trať - VRT

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze