Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Zítra začíná hodnocení obcí v soutěži Vesnice roku

Zítra začíná hodnocení obcí v soutěži Vesnice roku
Už zítra vyjede desetičlenná komise na návštěvu do obcí, které letos bojují o titul Vesnice roku. Následující čtyři dny čeká hodnotitele zastávka ve 20 přihlášených obcích, kde se zaměří například na činnost obecních spolků, kulturní aktivity nebo celkovou úroveň života v obci. Vítězná obec, která získá titul Vesnice Vysočiny a postoupí do celostátního kola soutěže, bude známa 27. května. V loňském roce patřil krajský titul obci Jámy nedaleko Žďáru nad Sázavou.
 

 
 

Soutěž Vesnice roku se letos koná už podvacáté a hodnotitelské komise navštíví po celém Česku 306 obcí. Každá přihlášená obec má 90 minut na to, aby členům komise představila v co nejlepším světle výsledky svého úsilí v oblasti koncepčních dokumentů, společenského života, aktivit občanů, podnikání, péče o stavební fond a obraz vesnice, občanské vybavenosti, inženýrských sítí a úspor energií, péče o veřejná prostranství, přírodních prvků a zeleně v obci, péče o krajinu, připravovaných projektových záměrů a informačních technologií obce.

 

O titulu Vesnice Vysočiny a zároveň o postupu do celorepublikového finále Vesnice roku bude na Vysočině rozhodovat komise složená ze zástupců vítězných obcí z minulých let, dalšími členy jsou zástupci Spolku pro obnovu venkova ČR, Svazu měst a obcí ČR, Sdružení místních samospráv ČR, Společnosti pro zahradní a krajinářskou tvorbu a Sdružení knihovníků a informačních pracovníků. V komisi pracují také zástupci participujících ministerstev v čele s ministerstvem zemědělství a ministerstvem pro místní rozvoj.

 

Více informací o soutěži na http://www.vesniceroku.cz/

 

 

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 19.5.2014 / 19.5.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - předseda výboru pro rozvoj strategických projektů, životní prostředí a MA 21 > Tiskové zprávy

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies