Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Vysokorychlostní trať - VRT

Mobilní verze webu

Libor Joukl: Ministr dopravy musí znát problémy regionů

Libor Joukl: Ministr dopravy musí znát problémy regionů
Zástupci Asociace krajů České republiky navštívili 14. května 2014 ministra dopravy Antonína Prachaře. Kraj Vysočina na tomto jednání reprezentoval náměstek hejtmana pro oblast dopravy Libor Joukl. „Z desítky diskutovaných témat mezi klíčová pro Vysočinu patřilo především zavedení mýta na silnicích nižších tříd a budoucí organizace zimní údržby na státem vlastněných silnicích I. tříd,“ uvedl Libor Joukl.
 

 
 

Řešení problematiky mýtného na silnicích nižších tříd je nyní aktuální, protože ministerstvo dopravy v současné době vybírá projektového manažera, který má připravit koncept výběru mýtného po roce 2016. Kraje se domnívají, že mýto jako takové nemá mít pouze ekonomický charakter, ale má být využito ve prospěch občanů i jako nástroj regulace pohybu těžké dopravy po regionálních komunikacích. Budoucí projektový manažer by tuto skutečnost měl brát důsledně v potaz a soustředit se na ni od začátku procesu nastavení zakázky.

 

Zásadním tématem z oblasti dopravy je pro Vysočinu také zimní údržba. Vláda schválila výběrové řízení na 21 úseků z padesátky silnic I. třídy na výkon zimní údržby. „V tomto případě se kraje obávají výsledku výběrového řízení. Dosud údržbu pro stát vykonávaly především krajské správy a údržby silnic, které disponují moderní technikou v dostatečném počtu a jsou schopny přeskupovat své síly a techniku dle potřeb a naléhavosti. V případě zesmluvnění vztahu s nezkušenými nováčky hrozí, že v případě skutečného kalamitního stavu, který není na Vysočině a na horách nic výjimečného, nebudou komunikace včas ošetřeny. Problém se tak nepřímo přesouvá na kraje a jejich integrované záchranné systémy řízené hejtmany,“ uvedl Libor Joukl. Jako řešení této situace vidí prodloužení nebo obnovení současných příkazních smluv, které se v případě zimní údržby silnic I. třídy ve spolupráci s krajskými správami silnic v minulosti vždy osvědčily.

 

 

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 15.5.2014 / 15.5.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Vysokorychlostní trať - VRT

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze